Sloboda se nakon penala oprostila od Kupa BiH

Objavljeno: 01:44, 12 Februar 2024

U nedjelju je na stadionu Tušanj odgirana utakmica osmine finala Kupa BiH između FK Sloboda Tuzla i FK Sarajevo, a nakon 90. minuta igre i neriješenog rezultata pristupilo se izvođenju jedanaestereca nakon čega su izabranici Zlatana Nalića ostali bez četvrtfinala najmasovnijeg bh. takmičenja.

Sloboda je prva zaprijetila, ali pokušaj Dilavera glavom sigurno brani golman Iliev. Sloboda je držala inicijativu u prvih 30 minuta igre i stvorila je niz prilika za razliku od gostiju iz Sarajeva.

Ipak, u 30. minuti Muminović dobro interveniše ispred Oliveire, međutim u nastavku lopta ipak pogađa mrežu Slobode. Hasić je lijepo primio dug pas, ušao u kazneni prostor i rutinski pored Muminovića poslao loptu u mrežu.

Sloboda je u drugom poluvremenu napravila blagi pritisak što se u nastavku isplatilo. Dervišagić je uputio odličan  centaršut u kazneni prostor, a Delić se dobro snalazi i pogađa za 1:1.

Nakon toga bez većih uzbuđenja, a tek u 70. minuti Ziljkić šutira, no lagan je to plijen bio za golmana Slobode Muminovića. Uzvratio je Delić, ali Iliev je bio siguran.

Do kraja utakmice bilo je nekoliko poluprilika na obje strane, a vrijedi izdvojiti  velika šansu za Sarajevo u 77. minuti kada je Hasić poslao loptu za Čatakvića, ali Muminović sjajno brani i spašava svoju mrežu.

Ostalo je 1:1 i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.  Ziljkić je prvi šutirao, te pogodio za vodstvo svog tima. Kod Slobode loptu je uzeo iskusni Hadžanović, ali Iliev je pročitao njegov pokušaj te intervencijom zaustavio loptu. Nakon toga Čataković je siguran i Sarajevo je imalo dvostruku prednost.  Kalesić je za Slobodu šutirao i pogodio.

Kod Sarajeva je zatim loptu uzeo Penaranda čiji atraktivni pokušaa panenkom nije najbolje prošao te lopta odlazi daleko pored gola.  Potom je loptu uzeo rezervista Merdović, te njgov udarac zaustavlja dobro raspoloženi  Iliev. Nakon toga Julardžija uzima loptu, šutira, te sigurno pogađa. Kod Slobode šutirao je Kenan Delić koji pod pristikom pogađa mrežu Ilieva čime je zadržao Slobodu u igri.

Na kraju  je Marin Aničić uzeo loptu i pogodio za pobjedu Sarajeva i plasman  u četvrtfinale Kupa BiH.