Sloboda pobjedom protiv FK Budućnost učvrstila prvo mjesto na tabeli

Objavljeno: 17:00, 25 Mart 2024

U nedjelju su fudbaleri Slobode upisali pobjedu protiv FK Budućnost rezultatom 3:1 (2:1) u okviru utakmice 18. kola Prve lige FBiH čime su učvrstili prvo mjesto na tabeli s ukupno 43. osvojena boda što je dovoljno za šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu.

Crveno crni su odlično otvorili utakmicu i već u 12. minuti igre Dino Kalesić je odlučio iskoristiti dodavanje na ivici kaznenog prostora sa lijeve strane,  krenuo prema golu, te preciznim udarcem postiže gol za vodstvo Slobode rezultatom 1:0.

U nastavku utakmice uslijedila su uzbuđenja na obje strane. Najprije se u prilici našao bek Slobode, Harun Hadžibeganović koji šutira sa 20. metara udaljenosti, ali lopta ide preko gola.

Saletović je u 27. minuti postigao gol za Budućnost, ali je on poništen zbog prekršaja nad golmanom Slobode Azirom Muminovićem.  Igrala se 29. minuta kada je Sloboda stvorila novu priliku, a nakon gužve u kaznenom prostoru najbolje se snalazi Dilaver koji je postigao gol za vodstvo Slobode rezultatom 2:0.

U samom finišu prvog dijela utakmice u prilici za goste našao se Anel Husić koji odličnim potezom vara odbranu Slobode, pogađa okviru gola, te odbijenu loptu glavom šalje iza leđa Muminovića za 2:1.

U drugom poluvremenu Sloboda je nastavila dobru igru, te su Crveno-crni nizali prilike preko Husejinovića i  Delića, ali promjene rezultata nije bilo. Imali su i gosti prilike preko Huseinspahića, ali Azir Muminović je bio dobro postavljen, te je otklonio opasnost po svoj gol.

U 76. minuti fenomenalna odbrana mladog golmana Budućnosti Ikanovića. Dino Kalesić se iznenada našao u prilici, izašao je sam pred golmana, ali golman gostiju odlično interveniše.

Ikanović se iskazao i u 84. minuti kada je zaustavio odličan pokušaj glavom Nikole Komazeca.Do kraja utakmice fudbaleri Slobode uspjeli su doći i do trećeg gola preko Adisa Hadžanovića koji u 88. minuti utakmice loptu šalje iza leđa Ikanovića i postavlja konačan rezultat utakmice FK Sloboda Tuzla 3 FK Budućnost 1.

Nakon ove pobjede izabranici Zlatana Nalića učvrstili su lidersku poziciju s 43. osvojena boda iz 18. odigranih utakmica, a priliku za nova tri boda imaju već naredni vikend kada će u okviru utakmice 19. kola gostovati u Srebreniku protiv OFK Gradina.Utakmica se igra na Gradskom stadionu u Srebreniku s početkom u 19 sati.