Sloboda bolja od NK Zvijezda Gradačac (FOTO)

Objavljeno: 20:04, 08 April 2024
Sloboda - Zvijezda

U nedjelju uvečer fudbaleri Slobode u okviru utakmice 20. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine pobijedili su NK Zvijezda Gradačac rezultatom 1:0 (0:0).

Utakmicu je odlučio Nikola Komazec koji je u igru ušao u 60' minuti utakmice, a u 82. minuti utakmice nakon izvedenog udarca iz ugla glavom šalje loptu u mrežu gostujuće ekipe.

Sloboda je u utakmicu otvorila kao favorit i već nakon 20. minuta igre uslijedila je prva prilika za gol, ali ali Cvijanović je šutirao pored gola. Gosti iz Gradačca igrali su defanzivno sa mnogo igrača ispred gola što je rezultiralo zaustavljanjem naleta izabranika Zlatana Nalića, te se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:0.

Tokom drugog dijela utakmice Sloboda je nastavila nizati napade, ali odbrana Zvijezda bila je na visini zadatka.  Sloboda je  u 60. minuti zaprijetila, ali udarac Delića nije bio precizan, te lopta odlazi pored gola.

U drugom dijelu utakmice, trener Slobode osvježio je ekipu sa dvije dvostruke izmjene, a što se pozitivno odrazilo u 82. minuti utakmice kada Komazec koristi ubacivanje Delića iz kornera, te sjajnim skokom za ivice peterca pogađa mrežu Zvijezde za veliko oduševljene navijača na Tušnju.

Do kraja utakmice bilo je nekoliko polušansi na obje strane, ali rezultat se nije promijenio, te je utakmica okončana pobjedom Slobode koja je u nedjelju upisala 10. pobjedu na Stadionu Tušanj tokom sezone 2023/2024.

U narednom kolu Crveno-crni gostuju u Olovu gdje igraju protiv ekipe NK Stupčanica koja je prvi pratioc Slobode na tabeli Prve lige FBiH.Nakon 20. odigranih utakmica Sloboda je lider prvenstva sa 47. bodova, dok NK Stupčanica zauzima drugo mjesto s četiri boda manje.

• Image: 1 / 8