Rudar i Sloboda podijelili bodove u Kakanju (VIDEO)

Objavljeno: 09:19, 11 Mart 2024
article image

U okviru 16. kola 1. lige FBiH, FK Rudar Kakanj i FK Sloboda Tuzla odigrali su dinamičnu utakmicu na Gradskom stadionu u Kaknju, a susret je završen neodlučenim rezultatom 2:2 (1:1).

Prvo poluvrijeme utakmice nije ponudilo mnogo uzbuđenja, ali  Sloboda je povela s 0:1 golom Harisa Dilavera u 37. minuti. Alen Kurtalić je pokazao izvanrednu požrtvovnost, stigavši do neugodne lopte i usmjerivši je u kazneni prostor, gdje se najbolje snašao iskusni Haris Dilaver koji pogađa mrežu domaće ekipe.

Ipak, pred kraj prvog dijela, u drugoj minuti sudijske nadoknade, nakon izvedenog kornera u kaznenom prostoru Slobode, Idriz Džafić se najbolje snalazi, te koristi izlazak Muminovića i pogađa mrežu Slobode za 1:1.

Drugo poluvrijeme utakmice ponudilo je više uzbuđenja. U 53. minuti, Ahmed Hasanović matirao je Muminovića nakon što je lopta neočekivano stigla do njega, uslijed prethodnog pokušaja udarca Žerića. Lopta je došla do Hasanovića koji preciznim udarcem dovodi Rudar u vodstvo rezultatom 2:1.

Igrao se 70. minuti kada je Džafić imao veliku šansu za Rudar, ali nije se dobro snašao i rezultat je ostao 2:1. U 81. minuti, Sloboda je izjednačila rezultat golom sjajnog Harisa Dilavera, koji je ponovno pokazao svoju kvalitetu na terenu.

Nakon toga, Sloboda je do kraja susreta imala priliku za potpuni preokret, ali pokušaje Luke Merdovića zaustavio je golman domaćih, Čalaković.

Do kraja je ostalo 2:2, a ovim bodom FK Sloboda Tuzla zadržao je lidersko mjesto s tri boda više od drugoplasirane Stupčanice.

U narednom 17. kolu Prve lige Federacije BiH, FK Sloboda Tuzla putuje u Bihać gdje će igrati protiv NK Jedinstvo. Utakmica je zakazana u nedjelju, 17. marta s početkom u 15 sati na Stadionu Pod Borićima.