Gradina i Sloboda podijelili bodove u Srebreniku

Objavljeno: 12:48, 01 April 2024
Gradina vs Sloboda

U subotu je na Gradskom stadionu u Srebreniku odigrana utakmica između OFK Gradina i FK Sloboda Tuzla u okviru 19. kola Prve lige Federacije BiH, a koja je završena neriješenim rezultatom 1:1 (0:0).

Nakon 90. minuta igre u Srebreniku je rezultat glasio 0:0 iako se mreža domaćih zatresla u 88. minuti, ali glavni sudija na susretu Samir Kapo poništio je gol zbog nedozovoljene pozicije.

Sam početak utakmije nije ponudio mnogo uzbuđenja, a prvu ozbiljnu priliku Sloboda je imala u 32. minuti kada je udarcem sa ivice kaznenog prostora zaprijetio Luka Merdović, ali njegov pokušaj zaustavlja mladi golman domaćih, Buljubašić Imran.

U nastaku prvog dijela utakmice Slobode je pokušala doći do prednosti, ali sve napade Crveno-crnih  zaustavila je dobro postavljena odbrana OFK Gradina tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

U nastavku utakmice Sloboda je nastavila nizati napada prema golu Buljubašića, ali izostala je završnica. Igrao se 56. minut utakmice kada su domaći zaprijetili preko Hadrovića, ali intervenisao je dobro postavljeni Muminović.

Fudbaleri Slobode imali su kontrolu lopte u drugom poluvremenu, međutim pokušaji izabranika Zlatana Nalića da da se približe kaznenom prostoru domaćih i zatresu mrežu Buljubašića zaustavili su fudbaleri Gradine.

Igrao se 88. minut utakmice kada je Čivić dobio loptu na lijevoj strani, te istu poslao u kazneni prostor gdje se odlično snalazi Nikola Komazec koji glavom matira golmana Gradina i trese mrežu za vodstvo Slobode sa 0:1. Međutim, glavni sudija utakmice poništio je gol i dosudio nedozvoljenu poziciju Komazeca.

Nakon 90 minuta igre na Gradskom stadionu u Srebreniku mreže su ostale netaknute, ali u sudijskoj nadoknadi uslijedila je prava drama i dva gola.

Gradina je povela 1:0 nakon kontra napada i sjajne reakcije Hasića u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Ipak Sloboda se nije predala te je nastavila sa napadima do samog kraja što se isplatilo u osmoj minuti nadoknade kada nakon udarca iz ugla Komazec sjajno skače i glavom pogađa za 1:1.

Sloboda je nakon osvajanja boda u Srebreniku zadržala lidersku poziciju sa 44. osvojena boda iz 19. odigranih utakmica.

Naredne nedjelje Sloboda će na Tušnju dočekati NK Zvijezda Gradačac.