Sloboda golom Kalesića donijela tri boda iz Olova (FOTO)

Objavljeno: 20:21, 14 April 2024

FK Sloboda Tuzla u nedjelju je gostovao u Olovu gdje je na Stadionu Danac pobijedio NK Stupčanica rezultatom 0:1 u okviru utakmice 21. kola Prve lige Federacije BiH. Gol odluke postigao je Dino Kalesić u 21. minuti utakmice, nakon što je veliki dio posla odradio Said Husejinović.

Crveno-crni su bolje otvorili susret, ali većih uzbuđenja na samom početku utakmice nije bilo. Već u 8. minuti utakmice, Zlatan Nalić je prinuđen da zbog povrede iz igre izvadi Ćivića kojeg mijenja Hadžanović.

Igrao se 21. minut utakmice kada je  Dino Kalesić postigao vrlo lijep gol za vodstvo Slobode. Veliki posao odradio je kapiten Husejinović koji se oslobodio svog čuvara poslao loptu za Kalesića koji s nekih 25 metara iz okreta šutira, te postiže prelijep gol za vodstvo rezultatom 0:1.

U nastavku utakmice domaći su pokušali doći do gola, ali izabranici Zlatana Nalića bili su dobro postavljeni te su zaustavili nalete Stupčanice tako da se na odmor otišlo  rezultatom 0:1.

Igrači Slobode mogli su riješiti utakmicu  u 65. minuti kada je fantastično šutirao Mujkić,  ali je golman domaćih Milićević odbio je loptu u korner. Domaći su pokušali preuzeti inicijativu i nametnuti svoju igru kako bi došli do poravnanja rezultata, te su samoj završnici utakmice stvorili nekoliko šansi.

Međutim, do kraja utakmice mreža Azira Muminovića ostala je netaknuta i FK Sloboda Tuzla upisao je vrijednu gostujuću pobjedu kojom se učvrstio na vrhu tabele s  50 osvojenih bodova.

U narednom kolu Sloboda na Tušnju igra protiv Radnika iz Hadžića.

Početnih XI FK Sloboda Tuzla: Muminović, Mujkić, Hasanović, Husejinović, Dilaver, Dervišagić, Kurtalić, Ćivić, Hadžibeganović, Kalesić, Ignjatović.

14.04.2024 16:30h, Stadion Danac Olovo, Olovo; Gledalaca: 1500;

Glavni sudija: LJAJIĆ Nihad; 1. pomoćnik: ĐOZIĆ Enes; 2. pomoćnik: MUSA Jure; Četvrti sudija: LIMOV Denis; Delegat: ČOLIĆ Josip; Promatrač suđenja: PARADŽIK Nermin;