Sloboda pobjedom protiv FK Goražde učvrstila lidersku poziciju (FOTO)

Objavljeno: 10:09, 05 Maj 2024
article image

Fudbaleri Slobode pobijedili su u subotu FK Goražde rezultatom 1:0 (0:0) u okviru utakmice 24. kola Prve lige Federacije BiH, a jedini gol na utakmici postigao je Kenan Delić iz kaznenog udarca u 70. minuti.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno, mada je Sloboda imala nešto više prilika, ali su gosti uspjeli sačuvati svoju mrežu te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je pritisak Slobode, a izabranici Zlatana Nalića dva puta uzastopno pogađaju stativu.   Najprije Delić  puca, Brajlović je obranio, a lopta se odbila od stativu. Nekoliko minuta kasnije, Husejinović je glavom pucao prema golu, ali okvir gola je ponovo saveznik gostiju iz Goražda.

Trenutak odluke desio se u 68. minuti utakmice, a ponovo je ključnu ulogu odigrao Said Husejinović.  Kapiten Slobode uputio je udarac, a protivnički igrač Hukara igra rukom nakon čega je dosuđen penal za Crveno-crne. Siguran izvođač bio je Kenan Delić koji upisuje svoj osmi pogodak ove sezone.

U nastavku utakmice gosti su pokušali doći do izjednačenja, ali odbrana Slobode bila je na visini zadatka, te su otklonjene opasnosti po gol Erića.

U samoj završnici utakmice Sloboda je mogla povisiti vodstvo preko Dervišagića koji je nakon brzog kontra napada sam izašao pred Brajlovića koji dobro interveniše i brani udarac Dervišagića.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je FK Sloboda Tuzla upisao pobjedu i nova tri boda s kojim su došli do 57. osvojenih bodova šest kola prije kraja sezone.

U narednom 25. kolu izabranici Zlatana Nalića igraju na Harf Areni protiv FK Gornji Rahić.