Pobjede pionira i kadeta, tri boda ostaju u Tuzli

Objavljeno: 18:47, 31 August 2022

Jučer su utakmice 8. kola Premijer omladinske lige BiH odigrali pioniri i kadeti Fudbalskog kluba „Sloboda”.

Naši kadeti osigurali su nova tri boda savladavši vršnjake FK Igman Konjic. Crveno-crni su do prednosti došli u 36. minutu susreta pogotkom Vedada Abidovića. Drugi gol postiže Ajdin Mujić u 44. minutu. Ekipa Slobode je i u drugom poluvremenu nastavila istim tempom, pokušavajući doći do još pogodaka na utakmici. Za 3-0 pogađa Kenan Hrštić u 50. minutu, a pet minuta nakon njega u strijelce se upisuje i Stefan Čonjić, koji postavlja konačan rezultat utakmice od 4-0.

Kadeti su utakmicu započeli u sljedećem sastavu: Smajić Muhamed, Suljić Emrah, Hrštić Kenan, Milošević Jovan, Beganović Ajdin, Gerović Emel, Okić Hazim, Mujić Ajdin, Abidović Vedad, Čonjić Stefan, Omerčević Amar.

Pioniri FK Sloboda su također ostvarili pobjedu danas i tako prekinuli negativan niz utakmica bez pobjede. Na samom početku utakmice, naši pioniri su pokazali veliku želju i uspjeli su povesti već u 4. minutu. Pogodak za vodstvo svoje ekipe postigao je Ademir Delić, koji postiže još jedan gol u 20. minutu, te Crveno-crni odlaze na poluvrijeme sa dva gola prednosti. Arslan Akeljić dobio je priliku s klupe i šest minuta nakon ulaska na teren, u 57. minutu, postavlja konačan rezultat utakmice od 3-0.

Naši pioniri su na teren izašli u sljedećem sastavu: Mitrović Deni, Smajić Danis, Salihović Daris, Fejzić Mahir, Vrabac Kenan, Mušanović Amar, Behlilović Faris, Zukić Amar, Smajić Adin, Delić Ademir i Huskić Anes.

Priliku za igru dobili su još Ćosić Alen, Džuzdanović Omar, Mujanović Dino, Akeljić Arslan i Agić Nedim.