“U-15”: FK Sloboda 9 NK Vitez 0

Protekli vikend pioniri FK Sloboda Tuzla na pomoćnom terenu Stadionu Tušanj odigrali su utakmicu 4. kola Premijer omladinske lige BiH protiv vršnjaka iz Viteza te su upisali uvjerljivu pobjedu rezultatom 9:0.

Omladinci Slobode od samog početka su napadali prema golu viteza tako da je u prvom poluvremenu viđeno pet golova u mreži gostiju iz Viteza. Mrežu NK Viteza načeo je Hajdarević golom u 18. minuti, a do kraja prvog dijela utakmice u listu strijelaca upisali su se Požegić (23. minut), Hajdarević (29. minut), Kadrić (34. minut) i Avdić (35. minut).

U drugom poluvremenu crveno-crni su nastavili opsadu gola Vitežana, a šesti gol je pao u 44. minuti drugog poluvremena kada je pogodio Mehmedović. U nastavku drugog dijela utakmice, gol Viteza ponovo pogađa Mehmedović, a zatim Ahmetović i Hajdarević golovima u 58. i 65. minuti postavljaju konačan rezultat utakmice na Tušnju: FK Sloboda 9 NK Vitez 0.

Nakon četiri odigrana kola U15 Premijer omladinske lige BiH, pioniri Slobode zauzimaju četvrtu poziciju sa sedam osvojenih bodova.