BHT Premijer liga BiH/ 17. kolo / Stadion Tušanj/ Gledalaca: 700 / FK Sloboda Tuzla 3  NK Čelik Zenica 0 /Golovi:  Krpić 4′ (p), Šišić (a.g) 45′, Osmanagić 76′ (p), Sudija: Adis Mulahasanović, Delegat: Martinović Lazar

Sloboda je u ponedjeljak (4. decembra) na stadionu Tušanj  zasluženo pobijedila  NK “Čelik” Zenica sa rezultatom 3:0 (2:0) u okviru utakmice 17. kola BHT Premijer lige BiH.

Sloboda je odlično otvorila utakmicu, a do vodstva dolazi već u 4. minuti golom iz penala. Golman Čelika oborio je Ordagića u kaznenom prostoru, a glavni sudac, Adis Mulahasanović pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Sulejman Krpić koji dovodi Slobodu u rano vodstvo.

Nakon postignutog gola domaći su nastavili nizati šanse, a dobru priliku za drugi gol domaćih propustio je mladi Todorović u 12. minuti.  Nakon gužve u kaznenom prostoru Čelika, lopta dolazi do Todorovića čiji pokušaj zaustavlja Jurković u zadnji čas.

Napadi domaćih su nastavljeni, a veliku priliku za gol propustio je Ordagić u 36. minuti kada pogađa prečku. Pet minuta kasnije, još jednu veliku priliku za gol propustio je Todorović koji ne pogađa prazan gol.  Najprije je Grahovac izašao pred golmana Karajbića i poslao loptu za mladog Todorovića koji loptu šalje pored gola.

Ipak, do kraja prvog dijela utakmice Sloboda je uspjela utvrdit vodstvo zahvaljujući autogolu Šišića koji u sudijskoj nadoknadi nespretnom reakcijom pogađa vlastitu mrežu za vodstvo Slobode rezultatom 2:0.

U drugom poluvremenu Sloboda je nastavila ofanzivu prema golu Čelika koji nije uspio pronaći odgovor na napade domaćih. Igrao se 64. minut kada je Sloboda mogla do trećeg gola, ali Mehmedagić pogađa okvir gola. Grahovac je uputio loptu iz kornera, a najviši u skoku je bio Haris Mehmedagić koji glavom pogađa stativu.

U 76. minuti utakmice, Kadrić obara Karpića u kaznenom prostoru, a Mulahasanović po drugi put pokazuje na bijelu tačku. Ovaj put je odgovornost preuzeo Osmanagić koji preciznim udarcem pogađa mrežu Čelika za ubjedljivo vodstvo Slobode rezultatom 3:0.

Do kraja utakmice,  Sloboda je stvorila još nekoliko prilika za gol, ali rezultat se nije mijenjao te su domaći upisali bitnu pobjedu u posljednjoj domaćoj utakmici jesenjeg dijela BHT Premijer lige BiH u sezoni 2017./2018. Nakon pobjede protiv Čelika, Sloboda ima 16 bodova te zauzima deveto mjesto, ispred GOŠK-a koji ima 14 bodova, a narednu utakmicu, Sloboda igra upravo u Gabeli protiv GOŠK-a. Utakmica je na programu u petak(08. decembra) u 13 sati.

FK Sloboda Tuzla: Hadžić, Todorović, Krpić, Ordagić/Hairlahović (76′), Grahovac/Osmanagić (69′), Lazevski, Beganović, Mehmedagić, Ćulum, Smajić/Đorđilović (81′), Ignjatović

NK Čelik Zenica: Marković/Karajbić (23′), Udovičić, Jurković, Duvnjak/Ćemalović(46′), Popović, Kadrić, Mehić, Šabanović, Šišić/Šarić (80′), Mahmutović, Duraković