Sloboda se porazom od Željezničara oprostila od Kupa BiH (FOTO)

Fudbaleri Slobode poraženi su u srijedu uvečer od FK Željezničar rezultatom 1:4 (1:2) u okviru uzvratne utakmice polufinala Kupa BiH.

Utakmicu koja je ponudila mnogo prilika i dinamike bolje je otvorila Sloboda koja je u prvih deset minuta igre stvorila izgledne prilike preko Mijića, Osmaganića i Smajića, a odličnu igru izabranici Slavka Petrovića, krunisali su golom u 19. minuti. Todorović je prošao po desnoj strani, poslao loptu u peterac Željezničara gdje se nalazio Anel Husić koji glavom matira Kjosevskog i pogađa mrežu Željezničara za vodstvo Slobode rezultatom 1:0.

Nakon postignutog gola, domaći su nastavili sa dobrom igrom te u nekoliko navrata zaprijetili golu Željezničara. Ipak,  u 36. minuti gosti iz Sarajeva dolaze do izjednačenja preko Zakarića.  Loptu je ubacio Zaimović, a najbolje se snašao Zakarić koji pogađa mrežu Slobode za 1:1. Do kraja prvog poluvremena, Željezničar je uspio preokrenuti rezultat i povesti sa 1:2. Igrao se 43. minuti kada Ubiparip šalje loptu prema Zakariću koji ulazi  u kazneni prostor Slobode i završava akciju odličnim udarcem za vodstvo Željezničara.

Drugo poluvrijeme započelo je napadima Slobode, ali samo šest minuta igre u nastavku bilo je potrebno da Željezničar povisi prednost. Igrao se 51.minut kada Graovac šalje loptu šesnaesterac, Vranješ propustio, a Ubiparip pogodio mrežu Muminovića za vodstvo Željezničara rezultatom 1:3.  U nastavku utakmice nije bilo dinamike, a Sloboda je neuspješno pokušavala ugroziti gol Kjosevskog. Ipak, do kraja utakmice Željezničar je postigao još jedan gol. Zajmović je prošao po lijevoj strani, poslao loptu do Zakarića koji postiže svoj treći gol i postavlja konačan rezultat FK Sloboda 1 FK Željezničar 4.

Današnjim porazom od Željezničara na stadionu Tušanj u okviru uzvratne utakmice polufinala, Sloboda je okonačala svoj put u Kupu BiH.

FK “Sloboda” Tuzla: Muminović, Terzić, Škahić, Rustemović, Todorović, Smajić, Lazevski, Osmanagić, Husić, Mijić, Ignjatović. Klupa: Hadžić, Salihović, Bekić, Weitzer, Grahovac, Hodžić, Musić

FK “Željezničar” Sarajevo: Kjosevski, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović, Vranješ, Hajdarević, Osmanković, Ubiparip. Klupa: Fejzić, Kajkut, Ramović, Šabanadžović, Zeba, Projić, Žerić