FK Borac 1 FK Sloboda Tuzla 0

Fudbaleri Slobode poraženi su u nedjelju u Banjaluci u okviru utakmice 10. kola BHT Premijer lige BiH od FK Borac rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Petar Kunić u 4. minuti.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Banjaluci bolje su otvorili domaći fudbaleri koji su od prve minute igrali napadački i kontrolisali igru, a nakon samo četiri minute igre, zatresli su mrežu Muminovića preko Kunića koji koristi odično ubacivanje Galešića i dovodi Borac u vodstvo.

Nakon postignutog gola, domaći fudbaleri stvarali su prilike ispred gola Slobode, ali bez ozbiljnijih prijetnji za Muminovića sve do 31. minute kada  kada je iz slobodnog udarca zaprijetio Galešić čiji pokušaj golman Slobode brani. Kako se približavao kraj prvog poluvremena, Borac je postepeno prepustio inicijativu gostima, ali izabranici  Petrovića, u prvom poluvremenu nisu imali prilike ozbiljnije testirati golmana Trkulja. Sloboda je do kraja prvog poluvremena nastavila napadati gol FK Borac, ali na pauzu se otišlo sa rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu, mnogo bolja igra gostujućih fudbalera koji su uspostavili kontrolu igre i stvarali prilike, ali ponovo je nedostajala precizna završnica.  Sloboda je prijetila preko Hairlahovića koji u 68. minuti odlično šutira sa ivice šesnaestreca, ali Trkulj odlino brani. Pet minuta kasnije, Zilkić šalje loptu za Mehmedagića koji šutira preko gola. U posljednih 25 minuta utakmice, fudbaleri Slobode u potpunosti su preselili  igru na polovinu domaće ekipe u potrazi za izjednačujućim golom. Sloboda je prijetila preko Smajića koji u 83. minuti šutira ravno u Trkulja, a u samom finišu utakmice u prilici je bio Krpić čiji pokušaj zaustavlja golman domaće ekipe. Borac je do kraja utakmice sačuvao prednost i upisao minimalnu pobjedu protiv FK Sloboda Tuzla.

Nakon utakmica 10. kola, bh. premijerligaši idu na reprezentativnu pauzu, koju će Sloboda iskoristiti za treniranje u Etno selu Stanišići gdje će odigrati jednu prijateljsku utakmicu. Prvenstvo se nastavlja 14. oktobra, kada će Sloboda na Tušnju dočekati FK Sarajevo u okviru 11. kola BHT Premijer lige BiH.