Sloboda poražena u Bijeljini

Fudbaleri Slobode poraženi su u subotu u Bijeljini od FK Radnik sa 1:0 (0:0) u okviru 13. kola BHT Premijer lige BiHm a jedini gol na utakmici postigao je Hadžić u 48. minuti utakmice.

Utakmica na Gradskom stadionu u Bijeljini između Radnika i Slobode nije pružila atraktivnu igru, a posebno u prvom poluvremenu u kojem nijedna ekipa nije stvorila značajniju priliku te se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:0.

Na početku drugog dijela utakmice, domaća ekipa je prva zaprijetila i već u 48. minuti nastavka Irfan Hadžić nakon dobre akcije pogađa mrežu Erića i dovodi Radnik  u vodstvo. Samo četiri minute kasnije, Radnik je imao priliku povisiti prednost, ali Đurić iz dobre situacije šutira preko gola.

Sredinom drugog poluvremena fudbaleri Slobode preuzeli su terensku inicijativu, ali nedostajala je prava prilika koja bi ugrozila golmana Lučića. Napade Slobode, zadnja linija domaće ekipe uspješno je zaustavljala te je mreža Radnika ostala netaknuta.

Do kraja utakmice, domaći su propustili nekoliko izglednih prilika za postizanje drugog gola, ali golman Slobode Filip Erić odličnim intervencijama brani pokušaje Srećkovića i Beširevića. Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao te je Sloboda upisala novi poraz u BHT Premijer ligi.

Narednu utakmicu, fudbaleri Slobode igraj u subotu, 4. novembra kada će na Tušnju dočekati Vitez.

FK RadnikBijeljina: Lučić, Radović, Arnautović, Stojanović, Beširević, Vasić, Srećković, Hadžić, Hodžurda, Đurić, Šerbečić

FK Sloboda Tuzla: Erić, Đorđilović, Todorović, Ordagić, Grahovac, Škahić, Jahić, Ćulum, Smajić, Hairilahović, Ignjatović

Fotografija: Ss.ba