POL U17: Sloboda 1 Tuzla City 3 (FOTO)

Kadeti FK Sloboda Tuzla poraženi su danas na pomoćnom terenu stadiona Tušanj od vršnjaka Tuzla Cityja u okviru utakmice 4. kola Premijer omladinske lige BiH rezultatom 1:3 (1:2).

Izabranici Nermina Hasića dobro su otvorili utakmicu i već u 3. minuti došli u vodstvo preko Hukića koji preciznim udarcem pogađa mrežu Avdića. U nastavku utakmice, kadeti Slobode su dobro igrali i gradili igru prema golu Tuzla Cityja, ali bez ozbiljnih prijetnji po gol gostujuće ekipe.

Ipak, nakon pola sata igre, gosti uspijevaju da se oslobode pritiska Slobode te krenu u ofanzivu, a to se isplatilo  u 33. minuti kada Ahmetović postiže gol za poravnanje rezultata. Isti igrač uspio je u potpunosti preokrenuti rezultat golom iz penala u 38. minuti kada Tuzla City dolazi do vodstva rezultatom 1:2.

U drugom poluvremenu, domaći su pokušali doći do izjednačenja, ali odbrana Tuzla Cityja odgovorila je zadatku te su uspješno zaustavili sve nalete crveno-crnih. Ipak, do kraja utakmice, gledaoci na pomoćnom terenu stadiona Tušanj vidjeli su i četvrti pogodak, a strijelac je Mehmedović Ajdin koji je u 48. minuti postavio konačan rezultat utakmice FK Sloboda Tuzla 1 FK Tuzla City 3.

FK Sloboda Tuzla U-17:  Mehić, Požegić, Avdić, Hukić, Kapetanović, Mehmedović, Alić, Beganović, Begović, Tursunović i Kovačević.

FK Tuzla City U-17: Avdić, Redžić, Dedić, Požegić, Ahmetović, Husić, Mujkić, Čabrić, Mujkanović, Gavrić i Mehmedović.