POL U-19: Sloboda se neporažena vratila u Tuzlu

Juniori HŠK “Zrinjski” Mosar i FK “Sloboda” Tuzla odigrali su u subotu u Mostaru utakmicu 24. kola Premijer omladinske lige BiH U-19 koja je završena bez pobjednika.

Početak utakmice nije ponudio mnogo prilika, ali do vodstva dolaze domaći nakon dosuđenog penala u 32. minuti. Odgovornost je preuzeo Biber koji  pogađa mrežu Slobode za vodstvo Zrinjskog rezutatom 1:0.

Početkom drugog poluvremena gosti iz Tuzle krenuli su po izjednačenje, a već u 48. minuti utakmice Amar Kovčić odličnim udarcem pogađa mrežu Savića. Amar Beganović prošao je po strani i poslao loptu prema Kovčiću koji je snažnim udarcem iz voleja šalje loptu u mrežu Zrinjskog zahvaljujući kojem juniori Slobode osvajaju vrijedan bod u Mostaru. Bio je ovo drugi gol Kovičića u posljednje tri utakmice Premijer omladinske lige BiH U-19, a 18-godišnji veznjak Slobode nedavno je debitovao za „U-18“ reprezentacija Bosne i Hercegovine koja odigrala dvije prijateljske utakmice protiv Hrvatske.

Nakon 24. kola Premijer omladinske lige BiH U-19, juniori Slobode zauzimaju peto mjesto sa 44 osvojena boda, a u narednom  25. kolu POL BiH U-19, juniori Slobode dočekat će na Tušnju vršnjake FK “Željezničar”.

HŠK “Zrinjski” U-19: Savić, Džida, Janković (62. Duraković), Šunjić, Savić, Bošnjak, Ljubić, Rozić, Domgjonaj, Biber, Mašić (69. Bandić)

FK “Sloboda” U-19: Glušac, Karić, Hasanbegović, Čičkušić, Kapidžić (78. Kavazović), Kovčić (86. Karić), Beganović, Omić (34. Osmić), Kurtalić, Maksimović (78. Kasumović), Omerović (64. Mulahamzić).