POL U-19: Sloboda bolja od Zrinjskog

Juniori FK Sloboda Tuzla u subotu su na pomoćnom terenu stadiona Tušanj pobijedili vršnjake HŠK Zrinjski Mostar sa 2:0 (1:0) u okviru utakmice 11. kola Premijer omladinske lige BiH U-19.

Gosti iz Mostara utakmicu su otvorili bolje i stvorili nekoliko prilika, ali ipak domaći postižu gol u 28. minuti, a u listu strijelaca se upisao Kenin Devedžić. Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnih prilika te se na pauzu otišla sa rezultatom 1:0.

Nastavak utakmice ponudio je tvrdu igru bez mnogo prilika, ali ipak juniori Slobode uspijeli su potvrditi pobjedu u 90. minuti utakmice golom Maksimovića.

Nakon 11 odigranih utakmica u Premijer omladinskoj ligi BiH U-19, juniori FK Sloboda Tuzla sakupili su 24 boda i zauzimaju treću poziciju na tabeli.