Pioniri Slobode uvjerljivi protiv GOŠK-a

Pioniri FK “Sloboda” Tuzla pobijedili su u subotu na pomoćnom terenu stadiona Tušanj vršnjake NK “GOŠK” Gabela, rezultatom 3:0 (1:0) u okviru utakmice 31. kola Premijer omladinske lige BiH U-15.

Izabranici Vedrana Kovačevića od prve minute su pokazali dominaciju na terenu i do vodstva dolaze u 33. minuti utakmice preko Suljića. U nastavku utakmice, domaći su stvorili još nekoliko izglednih prilika za gol, ali rezultat se nije mijenjao te se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću Crveno-crnih.

U drugom poluvremenu utakmice na Tušnju domaći nastavljaju pritisak na gol GOŠK-a, a u 45. minuti pioniri Slobode dolaze do drugog gola, zahvaljujući Hajdarević Rijadu koji pogađa vlastitu mrežu. Do kraja utakmice, Sloboda je u potpunosti preuzela kontrolu, a u 70. minuti dolaze do trećeg gola preko Eldara Mehmedovića kojem je ovo bio 15. gol u sezoni.

U narednom, 32. kolu Premijer omladinske lige BiH U-15, pioniri Slobode dočekat će vršnjake Radnika iz Bijeljine.

Fotografija: E. Dindić/Sportsport.ba