Pioniri Slobode savladali vršnjake iz Bijeljine

Pioniri FK Sloboda Tuzla danas su na pomoćnom terenu Stadionu Tušanj pobijedili vršnjake FK Radnik iz Bijeljine u okviru 13. kola Omladinske premijer lige BiH i upisali pobjedu rezultatom 4:0 (1:0).

Sloboda je do vodstva došla u 16. minuti preko Dženita Hajdarevića koji je načeo mrežu Radnika. Do kraja prvog dijela, izabranici novog trenera pionriske selekcije Slobode, Vedrana Kovačevića imali su još prilika za gol, ali ipak na pauzu se otišlo pri rezultatu 1:0.

U drugom dijelu utakmice u potpunosti je slomljen otpor gostiju iz Bijeljine te Sloboda potvrđuje vodstvo u 37. minuti kada Nedis Ahmetović pogađa za 2:0. Već u 39. minuti, Sloboda postiže treći gol, a strijelac je Eldar Mehmedović koji precizno izvodi najstrojžiju kaznu.

Konačan rezultat utakmice postavio je Haris Hasanović u 63. minuti, za konačnih FK Sloboda 4 FK Radnik 0.