Pioniri Slobode pobijedili Borac

U subotu je na pomoćnom terenu stadiona Tušanj odigrana utakmica 29. kola Premijer omladinske lige BiH U-15 u kojem su pioniri Slobode pobijedili vršnjake FK Borac Banjaluka rezultatom 3:1 (2:0).

Sloboda je u vodstvo došla u 21. minuti utakmice preko Mehmedovića, a isti igrač  potvrđuje vodstvo Slobode u 35. minuti kada pogađa mrežu Borca za vodstvo crveno-crnih rezultatom 2:0. Do kraja prvog poluvremena bilo je nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 2:
0.

Početkom drugog poluvremena Sloboda je nastavila dobru igru i opravdala ulogu favorita, a u 53. minuti odlični Eldar Mehmedović postiže treći gol i donosi Slobodi prednost od 3:0. Ipak do kraja utakmice, gosti iz Banjaluke uspjeli su smanjiti zaostatak i ublažiti poraz golom preko Šunića koji u 58. minuti pogađa mrežu Slobode.

Do kraja, rezultat se nije mijenjao te su pioniri Slobode upisali novu pobjedu nakon čega imaju 53 boda.