Kontrolna utakmica: FK Sloboda 1 NK Zvijezda 2

Fudbaleri Slobode danas su na pomoćnom terenu stadiona Tušanj odigrali posljednju kontrolnu utakmicu prije početka proljetnog dijela prvenstva protiv NK Zvijezda Gradačac koji je crveno-crne porazio sa 1:2 (0:0).

Početak utakmice pripao je domaćim fudbalerima koji su imali inicijativu i loptu u posjedu, ali izabranici Slavka Petrovića nisu ozbiljnije zaprijetili golu Zvijezde. Najbolju priliku za gol u prvom dijelu imali su gosti  u 32. minuti kada Muminović griješi, a do lopte dolazi Kesića koji sam izlazi pred mladog golmana Slobode koji dobrom intervencijom spašava gol.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika te se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku utakmice prvi su zaprijetili gosti preko Čivića koji u 47. minuti lukavim pokušajem direktno iz kornera prijeti Muminoviću koji hvata loptu. Igrao se 57. minut kada Sloboda dolazi do vodstva, a strijelac je Mijić kojeg je odlično uposlio Amer Bekić. Devedžić je napravio grešku, Bekić mu krade loptu i dodaje do Mijića koji pogađa za prednost od 1:0.

Vodstvo Slobode trajalo je do 68. minute kada fudbaleri Zvijezde preko Kesića dolaze do gola i izjednačenje rezultata na 1:1. Do kraja utakmice gosti iz Gradačca su uspjeli potpuno preokrenuti rezultat i u konačnici pobijediti Slobodu.

U kaznenom prostoru Slobode pao je Delić, nakon čega je dosuđen penal za Zvijezdu. Odgovornost preuzima Ćivić i preciznim udarcem pogađa za pobjedu Zvijezde rezultatom 1:2.

FK Sloboda Tuzla: Muminović, Ivetić, Salihović, Ignjatović, Terzić. Rustemović, Todorović, Mijić, Osmanagić, Husić, Smajić

NK Zvijezda Gradačac: Prljača, Huseinspahić, Adžem, Devedžić, Đekić, Ćivić, Brčkalić, Ivanovski, Osmić, Cvijanović, Serdar