FK Sloboda Tuzla 2 FK Radnik Bijeljina 0

Fudbaleri Slobode danas su na Stadionu Tušanj savladali ekipu Radnika iz Bijeljine rezultatom 2-0 u okviru 8. kola Lige za prvaka BiH čime su izabranici Vlade Jagodića učvrstili četvrtu poziciju.

Sloboda je od početka napadala gol Radnika, a već u 12. minuti sjajnim udarcem Kalezića, domaći dolaze do vodstva od 1-0. U nastavku utakmice Sloboda je stvorila još nekoliko prilika, ali nedostajala je precizna završnica. Gosti su u prvom dijelu stvorili nekoliko poluprilika, ali mreža Muminovića ostala je netaknuta.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćim fudablerima koji već u 50. minuti vode sa 2-0, a strijelac je Salihović koji udarcem glavom matira golmana Lučića.

Nakon drugog primljenog gola ekipa Radnika se probudila i krenula ofanzivnije prema golu Muminovića, a priliku za gol imao je Obradović koji u 64. minuti šutira pored gola. Radnik je do kraja utakmice držao inicijativu, ali bez veće opasnosti po gol Slobode koja je utakmicu privela kraju rezultatom 2-0 i upisala tri bitna boda u borbi za četvrtu poziciju.

Nakon utakmice protiv Radnika, šef stručnog štaba domaće ekipe, Vlado Jagodić izjavio je da je sretan što je njegova ekipa na četvrom mjestu dva kola prije kraja sezone.

-Znao sam da neće biti lagana utakmica.Radnik je veoma nezgodna ekipa, a u drugom dijelu promijenio  je sistem igre, ali mi smo to pročitali. Znao sam da možemo svakoga pobijediti ako igrači uđu u meč odlučno. Nadam se da ćemo i za sedam dana protiv Krupe pokazati isto”, rekao je Jagodić i dodao da je u današnjoj utakmici tražio da igrači preuzmu odgovornost.

-Od igrača sam danas tražio veću odgovornost, ali i tražim razumijevanje za mlade igrače. Drugi gol je prelomio utakmicu, ali sretan sam jer smo dva kola prije kraja na toj četvrtoj poziciji,  kazao je Jagodić.

Mladen Žižović, koji je na funkciji glavnog trenera tek nekoliko dana smatra da je njegov tim danas zaslužio jedan gol.

-Mislim da smo prema svemu prikazanom zaslužili makar jedan pogodak, posebno u drugom dijelu, ali bez obzira na sve danas je Sloboda zasluženo pobijedila, a nama fudbal neće stati nakon ovog poraza, kazao je trener Mladen Žižović.

Pobjedom u 8. kolu Sloboda je ostala na četvrtom mjestu sa tri boda prednosti u odnosu na Radnik, a u narednom 9. kolu Lige za prvaka BiH Sloboda će na Tušnju ugostiti FK Krupa.

FK Sloboda Tuzla: Muminović, Salihović, Efendić, Ordagić, Subić, Lazevski, Mehmedagić, Tandir, Stjepanović, Zec, Kalezić

FK Radnik Bijeljina: Lučić, Zlatković, Arnautović, Stojanović, Vasić, Srećković, Zeljković, Obradović, Kosorić, Okić, Šerbečić.