FK Sarajevo 1 FK Sloboda Tuzla 0

Fudbaleri Slobode poraženi su danas na Stadionu Koševo od FK Sarajevo u okviru 7. kola Lige za prvaka, a jedini gol na susretu postigao je Nermin Crnkić u 20. sekundi utakmice.

Naime, domaći su u vodstvo došli već u prvom napadu, tačnije u 20 sekundi utakmice kada je Crnkić iskoristio loptu Duljevića i preciznim udarcem pogodio mrežu Muminovića.

U nastavku utakmice Sloboda je tražila priliku za gol, a prvi put su zaprijetili u 6. minuti kada je Zec presjekao loptu Bekića i krenuo ka golu, ali njegov nalet zaustavlja Novaković.

Sredinom prvog poluvremena, Sloboda je imala posjed lopte i inicijativu, ali mreža Pavlovića je mirovala. Krajem prvog dijela igrači Sarajeva su se probudili i prebacili igru na protivničku stranu, ali bez ozbiljnije opasnosti po gol Muminovića te se na pauzu otišlo sa rezultatom 1-0.

Početak drugog poluvremena ponudio je prilike na obje strane, a prvi su zaprijetili domaći preko Novakovića, dok je Sloboda uzvratila preko Ziljkića koji šutira pored gola. Dobru priliku za gol imao je Tandir koji u 54. minuti pogađa okvir gola domaće ekipe.

U 60. minuti Sarajevo je moglo udvostručit prednost, ali pokušaj Crnkića brani  golman  Muminović. Sloboda je u nastavku utakmice stvarala prilike za gol, a najbliži je bio Zec koji se nije  najbolje snašao u pruženim prilikma pred golom domaće ekipe.

U samom finišu utakmice, tačnije u 93. minuti Ahmetović je imao priliku da završi utakmicu sa golom, ali nakon što zaobišao golmana Slobode, Ahmetović šutira pored gola. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je Sarajevo golom iz samog početka utakmice upisalo tri boda i  preuzelo vrh tabele u Premijer ligi.

Nakon utakmice, šef stručnog štaba FK Sloboda Tuzla, Vlado Jagodić smatra da Sloboda nije bila lošija od Sarajeva, ali da je gol na startu utakmice presudio.

-Vidjeli ste šta znači primit gol u 30. sekundi. Nismo mi bili danas ništa lošiji od Sarajeva, a pogotovo drugo poluvrijeme. Rekao sam da ćemo se u drugom poluvremenu presložit i pokušati napasti Sarajevo. Mi smo to uradili i stvorili nekoliko dobrih prilika, ali na kraju mogu čestitati Sarajevu i kolegi Janjošu i poželjeti im sve najbolje u nastavku prvenstva, rekao je Jagodić nakon utakmice i dodao da je nezadovoljan samo otvaranjem meča, a da je sve ostalo imalo prolaznu ocjenu.

-Mi se moramo okrenuti domaćim utakmicama protiv Radnika i Krupe. Željeli smo danas napraviti dobar rezultat, i dali smo sve od sebe. Mlada ekipa je danas istrčala na teren, ali samo sam nezadovoljan otvaranjem utakmice, dok sve drugo može dobiti prolaznu ocjenu, mada poraz nisam očekivao, zaključio je Vlado Jagodić nakon utakmice.

Nakon utakmice na Koševu, oglasio se i trener domaće ekipe, Mehmed Janjoš koji je istakao da ja Sarajevo danas zasluženo pobijedilo.

-Mi igramo na dva fronta što je jako naporno i iscrpljujuće, ali dobro smo otvorili meč večeras. Propustili smo dobre, dvije ili tri šanse nakon čega smo u otvorenoj igrli dozvolili Slobodi da stvori svoje prilike, ali mislim da smo zasluženo pobijedili i stvorili uvertiru za  kup utakmice, kazao je Janjoš.

Sloboda narednu utakmicu igra 13. maja kada će na Stadionu Tušanj dočekati direktnog konkurenta za četvrtu poziciju, ekipu Radnika iz Bijeljina.