Vlado Jagodić o utakmici i porazu protiv FK Krupa

Nakon poraza FK Sloboda Tuzla u Krupi na Vrbasu u 4. kolu Lige za prvaka BiH trener crveno-crnih čestitao je Krupi na pobjedi, te potom istakao da je današnja utakmica za dublju analizu.

-Još uvijek mi nije jasno kako smo ovako izgubili, zaista nenadano i jako sam razočaran i iznenađen. Od tri primljena gola mi smo faktički prilimili dva autogola. Nastavlja se naša promjenljiva igra, toplo-hladno i vjerovatno će nas to pratiti do kraja ove sezone. Danas je većina igrača podbacila iako su u protekloj utakmici bili na vrlo dobrom ili odličnom nivou. Ovo je prevelik poraz bez obzira na to šta se dešavalo na terenu i detaljno ćemo analizirati današnju utakmicu, rekao je Vlado Jagodić nakon utakmice u Krupi na Vrbasu i dodao je Sloboda propustila priliku da se barem izjedanači sa direktnim konkurentom za četvrto mjesto.

-Mi smo porpustili lijepu priliku da se sa bodom iz Krupe  izjednačimo sa Radnikom, ali dobra stvar jeste što je Radnik danas izgubio. Mi nismo u Krupu otišli da ne izgubimo već smo planirali otvorenom igrom parirati protivniku na njegovoj specifčnoj podlozi i do prvog gola nismo izgledali tako loše. Štaviše, pola sata drugog poluvremena igrali smo bolje od protivnika, ali kada smo trebali zadati udarac protivniku, primili smo dva gola u zadnjih 10 minuta što je nedopustivo, rekao je Vlado Jagodić.

Sloboda narednu utakmicu igra 22. aprila 2017. godine kada će na Stadion Tušanj dočekati HŠK Zrinjski koji je danas porazio ekipu Radnika rezultatom 2:0.

-Težak poraz je iza nas, ali moramo dalje i nama brzo dolazi utakmica i ne predstoji ništa drugo nego da se okrenemo Zrinjskom. Mi imamo teškog protivnika i naš direktni konkurent za četvto mjesto ima težak ispit. Vjerovatno će odluka o četveroplasiranom pasti u našem direktnom okršaju protiv Radnika,  poručio je šef stručnog štaba FK Sloboda Tuzla.