Edis Smajić pogodio u pobjedi U-19 reprezentacije BiH

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u prijateljskom meču u Zenici Makedoniju sa 3:0, a nastup su upisali Beganović, Smjić i Maksimović.

Smajić je već u 3. minuti imao dobru priliku, ali je sa desetak metara poslao loptu iznad gola. Nakon toga do 27. minuti nije bilo prilika, a onda je odličnu akciju izveo bh tim koju golom završva Edis Smajić. Napadač Slobode je bio precizan sa deset metara sa lijeve strane protivničkog kaznenog prostora.

Prednost bh. tima je udvostručena u 72. minuti kada je Benjamin Hadžić prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora gdje se defanzivci Makedonije ne snalaze, što koristi Nedim Hadžić i sa 15 metara šalje loptu u mrežu.

Konačan rezultat je postavio Rondić odličnim udarcem sa 16 metara u 90. minuti utakmice. Iste selekcije će 19. oktobra u 15:00 sati u zeničkom Trening kampu odigrati još jedan meč.

Bosna i Hercegovina-Makedonija 3:0 (1:0)