BHT Premijer liga: FK Sloboda 0 FK Sarajevo 1 (FOTO)

Fudbaleri Slobode u nedjelju uvečer odigrali su utakmicu 3. kola BHT Premijer lige BiH protiv FK Sarajevo  u kojoj su poraženi minimalnim rezultatom 0-1 (0-1), a gol odluke postigao je Velkoski u sudijskoj nadoknadi prvog dijela utakmice.

Sloboda je odlično otvorila utakmica, a veliku priliku za gol propustio je realizovati Baraban već u 5. minuti utakmice. Nakon loše reakcije Dupovca, lopta dolazi Barabana, čiji udarac sjajno zaustavlja Kovačević.

Nakon obećavajućeg uvoda i prilike Barabana, nastavak utakmice nije ponudio bogatu igru, tako da se većinom igralo na sredini terena bez ozbiljnijih  prijetnji po golmane. Ipak, na samom kraju prvog dijela utakmice, u prvoj minuti sudijske nadoknade, gosti iz Sarajeva dolaze do vodstva, a strijelac je Velkoski. Nakon greške u zadnjoj liniji Slobode,  lopta dolazi do Krstea Velkoskog, a koji precizno gađa te pogađa mrežu Vukliša za vodstvo rezultatom 0:1.

U drugom poluvremenu utakmice, crveno-crni su pokušali doći do poravnanja, ali trenutak odluke se desio u  u 56. minuti, kada Sloboda ostaje sa igračem manje. Nikola Vasiljević je kao zadnji igrač odbrane zaustavio Ahmetovića, a glavni sudija Dragan Petrović pokazuje crveni karton.

U nastavku utakmice, fudbaleri Slobode imali su težak zadatak, ali izabranici Zlatana Nalića, uspijevali su ići prema naprijed, ali nedostajala je završnica. Ipak, Sarajevo je u 70. minuti imalo dobru šansu da poveća prednost, pokušao je  Ahmetović, ali Gora Vukliš  brani njegov udarac.

Do kraja utakmice, Slobode je imala kontrolu igre, pokušavali su stvoriti šansu za postizanje gola, ali izabranici Husrefa Musemića su odlično igrali odbrambene zadatke, tako da je su sa igračem više u polju, uspjeli sačuvati minimalnu prednost i upisati tri velika boda.

Bio je ovo drugi domaći poraz Slobode, a narednu utakmicu Sloboda igra u subotu, protiv novog člana BHT Premijer lige BiH, FK Tuzla City. Utakmica se igra na stadionu Tušanj u subotu, sa početkom u 20 sati i 15 minuta

FK Sloboda: Vukliš, Vasiljević, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić, Ignjatović

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Šišić, Mujakić, Adukor, Halilović, Dupovac