Porazom u Mostaru Sloboda se oprostila od Kupa BiH

Fudbaleri Slobode poraženi su dana u Mostaru od HŠK Zrinjski rezultatom 2:0 (0:0) što znači kraj nastupa u Kupu BiH u sezoni 2019./2020. Domaćin je nadigrao Slobodu golovima Kunića u 27. minuti i Barišića u 36. minuti utakmice.

Imala je i Sloboda svoje šanse, a najopasnij bio je Armin Hodžić, ali njegov udarac iz 14. minute utakmice brani Soldo.

Samo tri minuta kasnije sudija je svirao penal za domaće. Odgovornost s bijele tačke preuzeo je Šovšić, ali je pogodio stativu.

Domaći su poveli sa 1:0 u 27. minuti kada je Rugašević odlično centrirao s lijeve strane, a u petercu gostiju odlično se snašao Kunić koji je poslao loptu u mrežu.

Plemići su do drugog gola stigli u 36. minuti. Ovaj put s nekih dvadesetak metara šutirao je Barišić, a lopta je zakačila igrača Slobode i završila u mreži.

Sloboda je pokušala ublažiti poraz u finišu meča, ali nedostajala je preciznost u zavšnici te je ostalo 2:0 za Zrinjski koji se tako plasirao u četvrtfinale Kupa BiH.

HŠK Zrinjski: Soldo, Gojković, Čeliković, Čirjak, Zlomislić, Kunić, Šovšić, Barišić, Rugašević, Lendrić, Jakovljević

FK Sloboda: Fejzić, Martelat, Jusić, Hodžić, Salihović, Pršeš, Bekrić, Ivetić, Ristić, Muratović, Mujagić