FK Tuzla City 2 FK Sloboda Tuzla 1

Sloboda je poražena u okviru utakmice VII kola BHT Premijer lige BiH od ekipe Tuzla City rezultatom 2:1 (0:0). Tuzla City je do vodstva došao u 62. minuti golom Ubiparipa iz penala, a Sloboda je izjednačila golom Livančića u 76. minuti. Igrao se 86. minut kada Ubiparip postiže svoj drugi gol i donosi pobjedu FK Tuzla City.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a sve vrijedno pomena desilo se u nastavku susreta.

Prvo je Vojo Ubiparip u 62. minuti pogodio za 1:0 i veliko slavlje igrača Tuzla Cityja, ali samo 14 minuta nakon toga, Sloboda je preko Livančića poravnala na 1:1.

Ipak, Ubiparip je u 86. minuti postigao svoj drugi gol, što će se na kraju ispostaviti i kao ključni u ovom meču jer je do kraja Tuzla City sačuvao stečenu prednost i osvojio tri boda.

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris, Zlatković

FK Sloboda: Lakić, Beganović, Jusić, Hodžić, Pršeš, Bekrić, Buljić, Ivetić, Maksimović, Al.Bekić, Mujagić