Golom Maksimovića Sloboda osvojila tri boda

Sloboda je pobijedila FK Zvijezda 09 rezultatom 1:0 (0:0) u okviru utakmice 6. kola BHT Premijer lige BiH, a jedini gol za crveno-crno postigao je Saša Maksimović u 57. minuti utakmice.

Gosti su mogli povesti već u uvodnim sekundama meča. Đelmić je izašao sam pred Lakića, koji sjajno brani njegov udarac i spašava svoj tim.

Potom je uslijedio period igre u kojem je Sloboda imala veći posjed lopte, ali bez velike prilike pred golom gostiju tako da se na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku Sloboda kreće ofanzivno, ali ponovo su gosti prvi prijetili. Pokušao je Đelmić, ali golman domaćih Lekić ponovo je zaustavio njegov udarac.

Bolja igra Slobode isplatila u 57. minuti. Saša Maksimović je sve sjajno napravio i pogodio je mrežu Zvijezde za prednost od 1:0.

Nakon postignutog gola viđena je mnogo bolja utakmica. Imala su oba tima šanse da ugroze protivnički gol, ali je do kraja ostalo 1:0 za Slobodu, koja je tako stigla do važna tri boda.