Sloboda sezonu otvorila pobjedom

Pobjedom protiv Radnika rezultatom 2:1 (1:0) fudbaleri Slobode započeli su novu sezonu u Premijer ligi BiH.

Sloboda je od prve minute ofanzivno krenula prema golu Radnika, a nakon uvodnih nekoliko pokušaja, domaći u 23. minuti dolaze u vodstvo zahvaljujući autogolu koji je postigao Bečelića.

Odmah na drugoj strani Peco je pokušao poravnati rezultat, ali nije bio precizan.

U osmoj minuti drugog poluvremena, Bekrić je lijepim udarcem izmamio aplauze domaće publike, ali je njegov šut Kozić odlično brani.

Igrao se 59. minuti kada domaći postižu drugi pogodak. Pršeš je dodao loptu do Amera Bekića, a ovaj pogađa za 2:0 i donosi veliku prednost svojoj ekipi.

Radnik je nakon toga krenuo još ofanzivnije, a nadu da u ovom meču mogu nešto napraviti vratio im je Mujagić koji je u 85. minuti postigao autogol.

Ipak, do kraja utakmica, crveno-crni su uspjeli šačuvati prednost te upisati pobjedu na počektu sezone.

Sloboda – Radnik 2:1 (Bečelić 23’ag, Am.Bekić 59′ / Mujagić 85’ag)

FK Sloboda: Lakić, Beganović, Salihović, Pršeš, Smajić, Bekrić, Am.Bekić, Ivetić, Livančić, Maksimović, Al.Bekić.

FK Radnik: Kozić, Bačelić, Simonović, Popara, Zukić, Peco, Maksimović, Bradonjić, Đurić, Šubert, Merajić.