Sloboda poražena od Krupe

U okviru utakmice 31. kola BHT Premijer lige BiH fudbaleri Slobode poraženi su od FK Krupa rezultatom 1:2 (1:1).

Utakmica za domaću ekipu nije imala poseban rezultatski značaj dok je sa druge strane ekipa Slobodana Stračevića tražila bodove za ostanak u Premijer ligi.

Gosti su od prve minute pokazali da žele bodove na Tušnju i već u osmoj minuti stigla su do gola preko Brtana.

U nastavku utakmice fudbaleri Krupe su igrali dobro te su u nekoliko navrata stvorili dobru priliku za gol, ali nedostajala je preciznost. Sa druge strane, Sloboda je strpljivo čekala svoju priliku te su izabranici Zlatana Nalića uspjeli da postignu gol za izjednačenje deset minuta prije kraja utakmice.

Baraban je u 35. minuti sjajnim potezima prevario zadnju liniju odbrane Krupe te preciznim udarcem matirao golmana Krupe za 1:1.

U drugom poluvremenu, Krupa je nastavila dobru igru, a u nastavku je došla i do pobjede. Milanović je u 59. minuti pogodio mrežu Muminovića za pobjedu Krupe koja je unatoč tri boda sa Tušnja ispala iz društva Premijerligaša.

U narednom kolu Sloboda igra protiv FK Mladost Doboj Kakanj, a utakmica se igra u subotu, sa početkom u 17 sati.

FK Sloboda: Muminović, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Ćivić, Hadžanović, Ignjatović

FK Krupa: Marković, Karišik,Makitan, Modić, Dujaković, Nikodijević, Nikolić, Brtan, Milanović, Babić, Mandić