Sloboda i Željezničar podijelili bodove na Tušnju

U subotu uvečer stadion Tušanj bio je domaćin derbi utakmice 29. kola BHT Premijer lige BiH između FK Sloboda Tuzla i FK Željezničar koja je završena bez pobjednika, rezultatom 0:0.

Bio je ovo treći susret dva rivala ove sezone, a početak utakmice ponudio je opreznu igru sa obje strane bez posebnih prilika za gol.

Tokom prvog poluvremana utakmice nijedan tim nije stvorio pravu šansu za gol, a gosti iz Sarajeva imali su loptu više u posjedu, ali to nije bilo dovoljno da se napravi ozbiljnija prilika koja bi ugrozila Muminovića.

Najbliži golu u prvom dijelu utakmice bio je bivši igrač crveno-crnih, Asim Zec koji u 32. minuti iz dobre pozicije šutira pored gola Slobode. Imala je i Sloboda priliku u prvom dijelu utakmice, a zaprijetio je Pršeš u 45. minuti, međutim lopta odlazi pored gola.

U drugom poluvremenu nastavila se slična igra iz prvog dijela, a prvi su zaprijetili gosti iz Srajeva preko Mladena Veselinovića koji je pokušao iz slobodnog udarca, ali Muminović nije imao problema.

Utakmicu je pratila tvrda igra sa dosta prekida, a glavni sudija susreta
Bilbija Luka iz Prijedora se nije ustručavao pokazivati javne opomene pa je tako u 71. minuti zbog druge javne opomene isključen Amar Beganović.

Očekivalo da će Sloboda sa igračem manje na terenu imati velike probleme da sačuva netaknutu mrežu, ali za to se pobrinuo Azir Muminović koji je sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol.

U 87. minuti Željezničar je propustio veliku šansu perko Krpića koji je bio u idealnoj šansi, ali njegov šut sa nekoliko metara fantastično brani Muminović.

Do kraja susreta mreže su mirovale tako je treći susreta stratih rivala ove sezone završen bez golova.

Željezničar ima razloga da bude zadovoljan bodom na Tušnju koji ga je ostavio na četvrtom mjestu sa 41 osvojenim bodom, dok je Sloboda zauzela sedmu poziciju sa 38 bodova.

U narednom kolu, Sloboda putuje na Pecaru gdje će u okviru utakmice 30. kola BHT Premijer lige BiH igrati protiv NK Široki Brijeg. Utakmica se igra 5. maja sa početkom u 17 sati.

FK Sloboda Tuzla: Muminović, Adžem, Salihović, Pršeš, Smajić, Beganović, Vidović, Ćivić, Hadžanović, Zukić, Ignjatović

FK Željezničar Sarajevo: Fejzić, Stevanović, Šabanadžović, Zec, Krpić, Ramović, Stanić, Veselinović, Hajdarević, Sipović, Rodin