Sloboda poražena u Mostaru od HŠK Zrinjski

Fudbaleri Slobode poraženi su danas u Mostaru gdje su na stadionu pod Bijelim brijegom igrali utakmicu 28. kola BHT Premijer lige BiH protiv HŠK Zrinjski Mostar minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

Sloboda je dobro otvorila susret i u ranim minutama zaprijetila preko Barabana koji ne uspijeva pogoditi mrežu Brkića. Igrao se 8. minut kada je Zrinjski zaprijetio preko Bencuna koji iz odlične prilike šalje loptu pored gola Muminovića. Pet minuta kasnije prijeti i Filipović iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi preko gola Slobode.

U nastavku utakmice Zrinjski preuzima terensku inicijativu te počinje stvarati pritisak na gol Slobode što se isplatilo u 37. minuti kada Filipović na asistenciju Čurjurića dovodi domaće u vodstvo.

U nastavak utakmice Zrinjski ulazi ofanzivno, a već u 55. minuti zaprijetio je ponovo preko Filipovića koji nije uspio proći odbranu Slobode.

Do kraja utakmice, Zrinjski je održao terensku inicijativu čime je uspio zaustaviti napade Slobode te sačuvati prednost iz prvog poluvremena za pobjedu minimalnim rezultatom 1:0.

Sloboda prvenstvo nastavlja u subotu kada će na stadionu Tušanj dočekati FK Željezničar u okviru utakmice 29. kola BHT Premijer lige BiH.

Utakmica počinje u 20 sati uz direktan TV prijenos putem Moja TV sport.

HŠK Zrinjski: Brkić, Čurjurić, Galić, Barišić, Pezer, Stojkić, Jakovljević, Bencun, Rustemović, Filipović, Mandić.

FK Sloboda: Muminović, Adžem, Pršeš, Baraban, Ivetić, Beganović, Hodžić, Čivić, Hadžanović, Zukić, Ignjatović.