Sloboda poražena u Gabeli sa 3:2

Na stadionu Perica Pero Pavlović u Gabeli NK GOŠK i FK Sloboda Tuzla odigrali su utakmice 21. kola BHT Premijer lige BiH, a pobjedu su upisali domaći rezultatom 3:2 (1:0). Gabeljani su u vodstvo došli u 13. minuti preko Ramića, a Sloboda do izjednačenja dolazi u 55. minuti preko Barabana. Ramić svojim drugim pogotkom na susretu ponovo dovodi Gabeljane u vodstvo 2:1 minutu kasnije, a Vidović je sjajnim golom u 73. minuti poravnao na 2:2. Konačan rezultat utakmice postavio je Vedin Kulović koji u 82. minuti pogađa za 3:2.

Po kišnom vremenu i mokrom terenu prvi u vodstvo dolaze igrači NK GOŠK-a u 14. minuti kada za vodstvo od 1:0 glavom pogađa Mirsad Ramić. GOŠK je u prvoj polovici prvog poluvremena imao bolju igru iz koje vrijedi istaknuti i pokušaj Šime Gržana iz slobodnog udarca u 19. minuti susreta ali lopta odlazi kraj gola.

Od 23. minute gosti su podigli nivo svoje igre i u par navrata stvorili izgledne prilike za postizanje pogotka, a najbliže tomu su bili u 35. minuti kada se Antoniju Vidoviću lopta odbila na 6-7 metara od gola a on tu odličnu priliku upropastio šutom preko okvira gola te se na poluvrijeme otišlo s prednošću GOŠK-a od minimalnih 1:0.

U nastavku smo vidjeli po dva pogotka u mreži GOŠK-a i Slobode. Ivan Baraban u 56. minuti poravnava rezultat na 1:1, ali već u narednom napadu Mirsad Ramić svojim drugim pogotkom na susretu opet dovodi Gabeljane u vodstvo 2:1.

Vidović koji je u 35. minuti upropastio odličnu priliku za poravnanje rezultata na 1:1, iskupio se u 73. minuti kada pogađa za poravnanje rezultata na 2:2.

Ipak da sva tri boda ostanu u Gabeli pobrinuo se Vedin Kulović svojim pogotkom u 82. minuti za konačnih 3:2 za NK GOŠK.

NK GOŠK: Kozić, Karamarko, Hasanhodžić, Ereiz, Aletić, Kulović, Gržan, Đajić, Vukoja, Ramić, Vego

FK Sloboda: Muminović, Adžem, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Ćivić, Hadžanović, Ignjatović

Izvor/FOTO: Djaka City