Sloboda preokretom do pobjede protiv Zvijezde 09 (FOTO)

U okviru utakmice 25. kola BHT Premijer lige BiH fudbaleri Slobode preokretom su došli do pobjede protiv FK Zvijezda 09 rezultatom 2:1 (0:1).

Gosti su poveli golom Predragović u 28. minuti utakmice, a crveno-crni su izjednačili preko Vidovića u 82. minuti.Sloboda je do punog plijena došla golom u 88. minuti utakmice, a strijelac je bio junak utakmice Antonio Vidović koji je bio siguran pri izvođenju kaznenog udraca.

Fudbaleri domaće ekipe loše su otvorili utakmicu te u prvim minutama nisu uspjeli pronaći način da pokušaju ugroziti gol Filipa Erića, što su gosti iskoristili u 28. minuti kada je Predragović pogodio za 0:1 i donio veliko slavlje gostujućoj ekipi.

Uprvom poluvremenu Sloboda je uspjela zaprijetiti preko Barabana koji je iz dobre pozicije, šutiravši pored gola propustio priliku da pogodi mrežu Erića i donese izjednačenje crveno-crnim.

U drugom poluvremenu, izabranici Zlatana Nalića pokazali su mnogo bolju igru te su u nekoliko navrata stvorili dobre prilike za gol, ali nedostajala je precizna završnica.

U 60. minuti utakmice, trener domaćih posegnuo je za prvom izmjenom, te je igru napustio Edis Smajić kojeg je zamijenio Toni Livančić, a u nastavku utakmice minuti utakmice priliku su dobili rezervisti Semir Musić i Seid Zukić.

Iako se činilo da će Sloboda doživjeti poraz na Tušnju, slavlje domaćim navijačima donio je Antonio Vidović koji koristi asistenciju rezervise Zukića i postiže pogodak za 1:1 u 82. minuti utakmice.

Pet minuta kasnije, glavni sudac utakmice, Kaljanac Haris dosuđuje kazneni udarac za domaće, a siguran realizator bio je Vidović koji je u 87. minuti donio veliku pobjedu crveno-crnim rezultatom 2:1.

Nakon 25. odigranih utakmica, Sloboda zauzima 7. mjesto BHT Premijer lige BiH sa 34. osvojena boda.

Sloboda prvenstvo nastavlja naredni vikend kada će u okviru 26. kola BHT Premijer lige BiH putovati u Gabelu na stadion Perica Pero Pavlović na megdan NK Gošk Gabela.

FK Sloboda Tuzla: Muminović, Adžem, Salihović, Pršeš, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Vidović, Ćivić, Hadžanović. (Ne korištene zamjene: Čokorilo Goran, Hodžić Armin, Alispahić Sabit, Hasanbegović Eldin).

FK Zvijezda 09: Erić, Mišić, Anđić, Huseinbašić, Nikolić, Brkić, Osmanagić, Vojinović, Predragović, Bašanović, Govedarica