Bez golova u Gabeli

GOŠK i Sloboda odigrali su danas u Gabeli susret u kojemu nije bilo golova, a na ukupan dojam utakmice uticao je i travnjak na stadionu Perica Pero Pavlović.

U prvom poluvremenu gleaoci su imali priliku gledati tvrdu utamicu s obje strane, a sve je još više otežavao i loš teren. Sloboda je zaprijetila preko Barabana u dva navrata, ali Oba puta golman domaće ekipe spašava mrežu GOŠK-a.

Imali su i domaći svoju priliku, a dobru šansu imao je Kulović. Pobjegao je Adžemu, nedostajao je završni udarac.

U 45. minuti prvog poluvremena najbolja šansa na utakmici, a u prilici se našao mladi napadač Slobode, Edis Smajić koja sa nekoliko metara ne uspjeva pogoditi gol GOŠK-a tako da se na poluvrijeme otišlo bez golova.

U nastavku utakmice uslijedio je period žestoke i tvrde igre na obje strane. Međutim, uslovi za igru bili su takvi. da nijednoj ekipi nije pošlo za nogom da napravi akciju koju bi krunisali golom. Ipak, igrao se 84. minut kada su gosti imali dobru šansu, ali udarac Zukića brani Kozić.

Do kraja utakmice mreže se nisu zatresle tako da je utakmica završena rezultatom 0:0 te su oba tima na kraju osvojila po jedan bod. Sloboda narednu utakmicu igra 9. marta u Tuzli protiv FK Željezničar u okviru 22. kola BHT Premijer lige BiH.

FK Sloboda Tuzla: Vukliš, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić, Ignjatović

GOŠK: Kozić, Hasanhodžić, Husić, Kulović, Gržan, Đajić, Raguž, Vego, Medak, Hasanović, Kovačić