Sloboda pobjedom završila jesenji dio prvenstva (FOTO)

U subotu je na stadionu Tušanj odigrana utakmica posljednjeg 19. kola BHT Premijer lige BiH u jesenjem dijelu prvenstva u kojoj su se sastali FK Sloboda i FK Mladost DK, a nakon devedeset minuta igre Crveno-crni su upisali pobjedu rezultatom 2:1 (1:0)

Sloboda je odlično otvorila utakmicu i već u prvom ozbiljnijem napadu izabranici Zlatana Nalića dolaze do vodstva golom Ivana Barabana u 3. minuti utakmice. Dubinska lopta došla je do Barabana koji ulazi u kazneni prostor gostiju, oslobađa se čuvara i izlazi sam pred Velića te odličnim udarcem pogađa za 1:0.

Dobru igru Sloboda je nastavila nakon vodstva, a stvorili su još nekoliko izglednih prilika za gol. Vrijedi izdvojiti pokušaje Smajića i Beganovića u 12 minuti, ali rezultat se nije mijenjao. Igrao se 34. minut utakmice kada je Sloboda mogla udvostručiti prednost, ali šut Smajića sa ruba kaznenog prostora pogađa jednog igrača gostiju te lopta pogađa stativu.

Tokom prvog dijela utakmice gosti iz Doboja kod Kaknja nisu stvarali mnogo prilika, ali ipak u posljednjim trenucima prvog dijela propustili su realizovati odličnu priliku za poravnanje rezultata. Anđušić se našao sam pred Vuklišem, ali golman Slobode odlično brani tako da su crveno-crni na odmor otišli sa rezultatom 1:0.

Sloboda je i drugo poluvrijeme odlično otvorila, a nakon pet minuta igre u nastavku zaprijetio je kapiten Perica Ivetić, ali njegov udarac sjajnom intervencijom zaustavlja Velić. Igrao se 60. minut kada je Mladost uzvratila preko Anđušića čiji udarac glavom zaustavlja okvir gola.

U nastavku utakmice fudbaleri Mladosti su se probudili u želji za izjednačenjem, a to im je pošlo za nogom u 74. minuti utakmice kada Isaković pogađa mrežu Vukliša. Nakon ubačaja u kazneni prostor Slobode, lopta je promijenila smjer i završila u mreži Slobode.

Nakon primljenog gola, domaći fudbaleri su krenuli u ofanzivu, a dobre prilike za gol imali su Vidović i Smajić, međutim nedostajalo je preciznosti. Pokušala je i Mladost doći do drugog gola, a dobru priliku propustio je Sadiković u 85. minuti utakmice.

Ipak u finišu utakmice, Sloboda dolazi do drugog gola. Igrao se 87. minut kada Beganović odlično prolazi po desnoj strani, šalje loptu do Smajića koji loptu ostavlja za Alispahića koji pogađa mrežu Velića za vodstvo Slobode rezultatom 2:1 i veliku pobjedu.

Nakon pobjede protiv Mladosti i tri nova boda, Sloboda drži četvrto mjesto na tabeli sa 28 osvojenih bodova iz 19 odigranih utakmica.

FK Sloboda Tuzla Vukliš, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Čivić, Alispahić, Ignjatović

FK Mladost KD: Velić, Vehab, Hreljić, Welbeck, Guzina, Anđušić, Marković, Atajić, Sadiković, Asani, Isaković