Juniori Slobode i Mladosti i podijelili bodove

Juniori Slobode u subotu su gostovali u Doboju kod Kaknja gdje su na stadionu Luke igrali utakmicu 10. kola Premijer omladinske lige BiH U-19 protiv vršnjaka FK Mladost, a koja je završena bez pobjednika rezultatom 1:1 (0:1).

Izabranici Amira Spahića odlično su otvorili utakmicu i već u 6. minuti dolaze do vodstva preko Amara Kovčića. Glavni sudija Kaljanac Haris dosudio je kazneni udarac za Slobodu, a siguran izvođač bio je mladi Amar Kovčić koji je protekle sedmice upisao dva nastupa za prvi tim Slobode u okviru prijateljskih susreta.

U nastavku utakmice, Crveno-crni su pokušali povisiti prednost, ali nedostajala je preciznost tako da je prvo poluvrijeme završeno sa minimlanom prednošću Slobode. Ipak, u drugom poluvremenu, nešto bolja igra domaćih, koji su u više navrata opasno zaprijetili golu Mustačevića. Igrao se 62. minut utakmice, kada domaći dolaze do izjednačenja, a strijelac je Mrkalić Admir koji preciznim udarcem pogađa mrežu Slobode i postavlja konačan rezultat utakmice FK Mladost DK 1 FK Sloboda Tuzla 1.