Sloboda poražena na Koševu golom iz penala

Fudbaleri Slobode poraženi su u subotu na stadionu Asim Ferhatović Hase od FK Sarajevo minimalnim rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Krste Velkoski iz kaznenog udarca u 61. minuti.

Crveno-crni su odlično otvorili utakmicu protiv Bordo tima i već su u 2. minuti utakmice opasno zaprijetili preko Husejinovića koji je izašao sam ispred Kovačević koji izlazi kao pobjednik duela. Domaći su uzvratili osam minuta kasnije preko Hebibovića koji je se našao sam ispred gola Slobode, poslao loptu za Ahmetovića koji neometan loptu šalje pored gola.

U nastavku utakmice, uslijedio je mirniji tempo igre u kojem su domaći kontrolisali loptu, ali bez ozbiljnih prilika za gol tako da se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:0.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćim koji su imali više od igre, ali ipak Sloboda stiže do gola u 54. minuti preko Barabana, međutim glavni arbitar, Dragan Petrović prekida igru zbog prekršaja u napadu i poništava gol Crveno-crnih.

Igrao se 61. minuti kada je ponovo u centru pažnje bio Petrović koji dosuđuje penal za Sarajevo. Udarac Rahmanovića na putu prema golu rukom zaustavlja Ignjatović nakon čega sudija pokazuje na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Krste Velkoski koji pogađa mrežu Vukliša za 1:0.

U nastavku utakmice, Sloboda je krenula po izjednačenje, a dobru priliku imali su u 79. minuti kada Adžem glavom loptu šalje iznad gola Kovačevića. Gosti su imali veliku priliku za izjednačenje u 82. minuti utakmice, ali crveno-crni nisu iskoristili neopreznost Kovačevića koji je ispustio loptu u petercu.

Do kraja utakmice, gledaoci na Koševu mogli su vidjeti i “treći” gol, ali udarac Hebibovića blokirao je Ignjatović, tako da je utakmica okončana minimalnom pobjedom Sarajeva rezultatom 1:0.

Sloboda prvenstvo nastavlja narednu subotu, kada će na stadionu Tušanj dočekati FK Tuzla City u okviru utakmice 15. kola BHT Premijer lige BiH.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Stanojević, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Veloski, Mujakić, Crepulja, Adukor, Tatar

FK Sloboda Tuzla: Vukliš, Adžem, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Haždanović, Alispahić, Ignjatović