Pioniri Slobode poraženi od Željezničara

Pioniri FK Sloboda poražena su proteklog vikenda na pomoćnom terenu stadiona Tušanj od vršnjaka FK Željezničar rezultatom 2:4 (1:1).

Domaći su u vodstvo došli nakon 16. minuta igre, a pogodio je Suljić iz penala. Gosti iz Sarajeva izjednačili su u 35. minuti preko Kovačevića. Željo je ubrzo uspio prekorenti utakmicu i povesti sa 1:2 preko Serdarevia koji pogađa u 38. minuti. Deset minuta kasnije Rastoder pogađa za vodstvo Plavih 3:1.

Domaći su u nastavku utakmice pokušali nadokanditi zaostatak, a to su uspjeli u 64. minuti kada je Mešić smanjio na 2:3.

Ipak, do kraja utakmice pao je još jedan gol u mrežu Pilakovića, a strijelac je Jaganjac koji je u 70. minuti pogodio za konačnih FK Sloboda 2 FK Željezničar 4.