Juniori Slobode pobijedili vršnjake iz Širokog Brijega

U subotu ja na pomoćnom terenu stadiona Tušanj odigrana utakmica 6. kola Premijer omladinske lige BiH U-19 u kojoj su izabranici Amira Spahića upisali pobjedu protiv NK Široki Brijeg rezultatom 1:0 (1:0).

Utakmica je počela u odličnom ritmu s mnogo prilika na obje strane, a domaći su već u 9. minuti došli do vodstva golom Osmića koji je sjajnim potezom završio akciju Crveno-crnih i doveo Slobodu u vodstvo rezultatom 1:0.

Do kraja prvog poluvremena, Sloboda je pokušala potvrditi prednost, ali odbrana gostujuće ekipe uspješno je zaustavljala sve nalete Crveno-crnih te se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Slobode.

U nastavku utakmice gosti su krenuli po gol izjednačenja te su stvorili niz prilika ispred gola Mustačevića, ali nisu uspjeli pogoditi mrežu. Sloboda je u drugom poluvremenu svoju priliku čekala iz kontra napada, a u par navrata su stvorili odlične prilike preko Kovčića čija ubacivanja u kazneni prostor presijeca odbrana Širokog.

U samom finišu utakmice, Široki je mogao do gola izjednačenja, ali golman Mustačević odličnom intervencijom spašava mrežu Slobode.

Nakon šest odigranih kola, Sloboda broji deset bodova te zauzima šestu poziciju Premijer omladinske lige U-19.

FK Sloboda Tuzla: Mustačević, Muratović, Devedžić, Hasanbegović, Hodžić, Kovčić, Kavazović, Musić Adnel, Osmić, Bahić, Nišić

NK Široki Brijeg: Perković, Vištica, Gugić, Musa, Anić, Marušić, Marić , Lukić, Bubalo, Sesar, Medić