Sloboda bolja od NK Čelik (FOTO)

Fudbaleri Slobode pobijedili su NK Čelik sa 1:0 u okviru utakmice 9. kola BHT Premijer lige BiH koja se igrala u petak poslijepodne na stadionu Tušanj, a jedini gol na utakmici postigao je Vidović u 58. minuti utakmice.

Sloboda je utakmicu otvorila napadački te je prvih trideset minuta utakmica proteklo u naletima Crveno-crnih na gol Ružića koji je uspješno čuvao svoju mrežu. Najopasniji u prvom dijelu utakmice bio je Vidović koji je u 32. minuti šutirao na gol Čelika, ali Ružić odličnom intervencijom spašava Čelik. U nastavku je Sloboda zaprijetila preko Husejinovića, ali i njegov pokušaj zaustavlja dobro raspoloženi golman Čelika.

Krajem prvog dijela utakmica, Čelik se oslobodio pritiska Slobode, ali ekipa iz Zenice nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti golu Vukliša te se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu prvi je zaprijetio Čelik preko Jazvina, ali njegov udarac brani Vukliš. Igrao se 54. minut utakmice kada se Jazvin ponovo našao u prilici za gol, ali njegov udarac blokira mladi Beganović. Ključni detalj utakmice desio se u 57. minuti utakmice kada Karamatić ruši mladog Beganovića u kaznenom prostoru, a glavni sudac, Admir Šehović dosuđuje najstrožiju kaznu.

Odgovornost je preuzeo Antonio Vidović koji sigurnim i preciznim udarcem s bijele tačke pogađa mrežu Čelika za vodstvo Slobode rezultatom 1:0.

Do kraja meča viđeno je dosta uzbuđenja, ali promjene rezultata nije bilo i Tuzlaci su slavili važnu pobjedu pred svojim navijačima.

Sloboda se s današnjom pobjedom probila na četvrto mjesto Premijer lige BiH, dok je Čelik pao na sedmu poziciju.

FK Sloboda Tuzla: Vukliš, Adžem, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Alispahić, Zukić, Ignjatović

NK Čelik Zenica: Ružić, Livaja, Dedić, Okić, Karamatić, Grahovac, Mehić, Jamak, Miletić, Jazvin, Juirina