Sloboda nanijela prvi poraz Radniku (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Slobode u subotu uvečer su na stadionu Tušanj odigrali utakmicu 7. kola BHT Premijer lige BiH protiv FK Radnik Bijeljina koji je u Tuzli upisao prvi poraz u dosadašnjem dijelu sezone.

Izabranici Zlatana Nalića odlično su otvorili utakmicu i od prve minute pokazali su želju i htijenje za pobjedom. Već u drugoj minuti utakmice u dobroj prilici se našao Edis Smajić kojeg je uposlio Ivetić, ali Lučić je bio dobro postavljen. Radnik je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 10. minuti preko Đelmića koji je šalje loptu pored gola.

U nastavku utakmice, domaći su nizali šanse,  ali gosti su ipak sačuvali mrežu. Najprije Husejinović u 19. minuti izlazi sam ispred golmana Lučića, koji brani njegov udarac, a u 27. minuti pokušava Vidović, međutim njegov udarac odlazi pored gola. Posljednju priliku u prvom dijelu utakmice imali su gosti preko Đelmića, ali njegov pokušaj zaustavlja dobro postavljeni Goran Vukliš pa se na pauzu otišlo s rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme utakmice također donosi dobru igru domaćih koju su Crveno-crni naplatili u 63. minuti kada je Baraban postiže sjajan gol.

Nakon vodstva, fudbaleri Slobode nisu zaustavili svoje nalete prema golu Radnika, a već u 66. minuti domaći prijete preko Zukića, a ali goste spašava okvir gola. Ipak, do kraja utakmice Slobode je uspjela krunisati odličnu igru i zalaganje drugim golom u 80. minuti utakmice. Rezervista Pirić  sjajno je centrirao, a Seid Zukić pogađa mrežu Lučića i postavlja konačnih  FK Sloboda Tuzla 2 FK Radnik Bijeljina 0.

Sloboda nakon sedam odigranih kola broji 11 bodova, a u narednom kolu igraju protiv Mladosti iz Doboj-Kaknja na MGM Areni.

FK Sloboda Tuzla: Vukliš, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Čivić, Hadžanović, Ignjatović

FK Radnik Bijeljina: Lučić, Radović, Franić, Martinović, Đelmić, Vasić, Popara, Hadžić, Glišić, Đurić, Aleksić