Juniori Slobode golovima Kurtalića i Kovčića pobijedili Čelik

Juniori Slobode gostovali su u subotu u Zenici gdje su na Kamberović polju odigrali utakmicu 22. kola Premijer omladinske lige BiH U-19 koju su završili pobjedom rezultatom 0:2 (0:2).

Izabranici Nermina Hasića bolje su otvorili utakmicu u Zenici i stvorili su nekoliko prilika za gol, ali nedostajala je precizna završnica, Ipak gosti iz Tuzle dolaze do vodstva preko Alena Kurtalića koji u 41. minuti pogađa mrežu Bašića i dovodi Slobodu u vodstvo. U nastavku utakmice, Sloboda nastavlja dobru igru te u samom finišu preko Amara Kovčića potvrđuje vodstvo. Igrao se 44. minut utakmice kada lopta dolazi do Kovčića koji odlični solo prodor završava preciznim udarcem i pogađa mrežu Čelika za sigurno vodstvo Slobode.

U drugom poluvremenu utakmice, domaći su pokušali da se vrate u utakmicu, ali odbrana Slobode bila je na visini zadatka te je zaustavila sve nalete izabranika Elvedina Beganovića. Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao te su gosti iz Tuzle upisali vrijednu pobjedu i tri nova boda.

Inače, utakmica je odigrana na „B“ terenu sa plastičnom podlogom stadiona na Kamberovića polju u Zenici pred oko 40 gledalaca,  glavni sudija bio je Aldin Sofić sa  pomoćnicima: A1 Mirza Doglod, A2 Zerin Bajrambašić,  dok je ulogu  delegata ima Samir Ćupina (Sarajevo).