(FOTO) FK Sloboda Tuzla 1 NK Čelik Zenica 1

Utakmica 3. kola BHT Premijer lige BiH između FK Sloboda Tuzla i NK Čelik Zenica koja se igrala u subotu na stadionu Tušanj, završena je neriješenim rezultatom 1:1 (1:0), a golove su postigli Darko Todorović u 22. minuti i Nemanja Anđušić u 86. minuti.

Sloboda je u samom uvodu utakmice imala terensku inicijativu, a u 22. minuti domaći dolaze do vodstva golom Todorovića. Igrao se 36. minut kada Todorović odličnim prodorom dolazi do prilike za gol, ali nakon intervencije odbrane Čelika pada u kaznenom prostoru. Domaći su tražili penal, ali tog mišljenja nije bio glavni sudija utakmice, Čuić Tomislav.

U samom finišu prvog dijela utakmice Čelik dolazi do gola, ali je isti poništen zbog dosuđenog ofsajda, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.

Početak drugog poluvremena nije ponudio mnogo prilika, a u nastavku utakmice odličnu priliku za gol imao je Čelik preko Pandže čiji pokušaj odlično zaustavlja Azir Muminović. Domaći su uzvratili osam minuta kasnije preko Anela Husića koji sam izlazi pred Dujkovića, a ovaj odličnom intervencijom spašava gol Čelika.

Ipak, do kraja utakmice Čelik je uspio spasiti bod i četiri minute prije kraja regularnog dijela gosti iz Zenice pogađaju mrežu Muminovića golom Anđušića za konačnih FK Sloboda Tuzla 1 NK Čelik Zenica 1.

Sloboda narednu utakmicu igra u gostima protiv FK Mladost DK koja je na programu 7. aprila 2018. godine sa početkom u 16:30 sati na Gradskom stadionu Doboj Kakanj.

Nakon utakmice 3. kola BHT Premijer lige BiH – za opstanak Sloboda zauzima 4. poziciju BHT Premijer lige – za opstanak sa 26 bodova.

Stadion: JU ‘GRADSKI STADION TUŠANJ’ – Tuzla, Gledalaca: 1500, Sudija: Čuić Tomislav (Tomislavgrad), A1: Beljo Davor (Mostar) | A2: Macić Amer (Mostar) Delegat: Milošević Mirko (Zvornik) Posmatrač suđenja: Čule Drago (Mostar)

FK “Sloboda” Tuzla: Muminović, Terzić, Rustemović, Todorović, Smajić/Weitzer, Grahovac, Lazevski/Bekić, Husić, Ivetić, Mijić, Ignjatović

NK “Čelik” Zenica: Dujković, Bevab, Šantić, Pandža, Okoli, Jurina, Nikolić, Salčinović, Karamatić, Kadrić, Anđušić

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”52″ exclusions=”123″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]