Kadeti Slobode pobijedili Sarajevo

Kadeti FK Sloboda Tuzla u subotu su na pomoćnom terenu stadiona Tušanj porazili vršnjake FK Sarajevo u okviru utakmice 22. kola Premijer omladinske lige BiH U-17 rezultatom 2:0 (1:0)

Domaći su do vodstva došli u 12. minuti utakmice kada mrežu Dizdarevića pogađa Ibrahim Kadrić. Mladi fudbaler Slobode uputio je snažan udarac, a golmanu gostiju slabo interveniše  te lopta završava u mreži. Do kraja prvog dijela nije bilo značajnih prilika pa se na odmor otišlo sa jednim golom prednosti za domaće.

U drugom poluvremenu, gosti iz Sarajeva preselili su igru na polovicu Slobode tražeći gol izjednačenja, ali odbrana crveno-crnih je uspješno branila sve nalete bordo tima. Igrao se 75. minuti kada je Sloboda potvrđuje vodstvo golom Hukića koji pogađa mrežu Dizdarevića i postavlja konačan rezultat utakmice FK Sloboda 2 FK Sarajevo 0.

FK Sloboda Tuzla: Balić, Muratović, Kavazović, Hukić, Brkić, Kadrić, Saletović, H.Beganović, Tursunović, Kovačević, Bektić

FK Sarajevo: Dizdarević, Nikolić, Nargalić, Gasal, Kadrić, Islamović, Šarić, Hasančić, Sabljica, Konjalić, Đokanović