“U19” FK Sloboda 2 FK Mladost Doboj Kakanj 1

U subotu, 19. augusta na Stadionu Tušanj utakmicu 3. kola Premijer omladinska liga BiH U-19 odigrali su  FK Sloboda i FK Mladost Doboj Kakanj, a u konačnici slavili su domaći rezultatom 2-1.

Sloboda je povela u 29. minuti nakon što je nakon prekršaja na Hodžiću dosuđen penal, a siguran izvođač najstrožije kazne  bio je upravo Dino  Hodžić.

Do kraja prvog poluvremena, gledaoci na pomoćnom terenu mogli su vidjeti još jedan gol, ali ovaj put u mreži domaće ekipe koju pogađa Mijoć u 33. minuti nakon velike pogreške u odbrani Slobode.

U drugom poluvremenu obje ekipe stvarale su svoje prilike, a gosti su pokazali više inicijative, međutim mreže su mirovale do 90. minute kada Maksimović pogađa mrežu gostujuće ekipe i donosi novu pobjedu juniorima Slobode.

U narednom, 4. kolu U-19 kategorija Slobode gostuje u Banja Luci gdje će odmjeriti snage protiv vršnjaka FK Borac.