Sloboda i Željezničar podijelili bodove na Tušnju

Sloboda i Željezničar danas su na Stadionu Tušanj odigrali odličnu utakmicu 6. kola Lige za prvaka BiH, a epitet derbi utakmice opravdala su postignuta četiri gola.

Domaći fudbaleri su došli u vodstvo već u 13. minuti golom Zeca koji je pogodio mrežu nakon velike greške u odbrani Željezničara. U nastavku utakmice, Sloboda je pokušala stvoriti priliku za gol, ali prvu pravu šansu za gol imali su gosti koji u 30. minuti imaju priliku za pogodak, ali Lendrić se nije najbolje snašao. Ipak, Željezničar je u 37. minuti izjednačio preko Crnova kojeg je odlično uposlio Stevanović.

Kada se očekivalo da će se na pauzu otići pri neriješenom rezultatu, Sloboda na veliko oduševljenje mnogobrojne publike u 46. minuti postiže gol za prednost od 2-1, a strijelac je bio Zec. Pogriješio je Bogičević, a njegovu grešku najbolje koristi Hairlahović  koji asistira Zeca.

U nastavku utakmice, domaći su imali više od igre i u dva navrata su mogli povisiti prednost. Najprije okvir gola spašava Željezničar, a kasnije golman Kosojevski izlazi kao pobjednik u situaciji jedan na jedan  sa Smajićem.

Sloboda je igrala bolje u drugom dijelu utakmice, ali gosti u 84. minuti dolazi do vrlo bitnog boda preko Nikolića koji je pogodio za 2-2 i postavio konačan rezultat utakmice.

Ovim bodom, Sloboda je ostala na 4. mjestu dok se Željezničar vratio na vrh tabele. Sloboda narednu utakmicu igra za 5 dana, kada će u Sarajevu u okviru 7. kola Lige za pravka snage odmjeriti sa FK Sarajevo na Stadionu Koševo.

Nakon utakmice,  trener Slobode, Vlado Jagodić nije bio zadovljan jer je njega ekipa u dva navrata imala tri boda.

-Nisam zadovoljan jer smo imali tri boda u rukama, a kod rezultata 2:1 imali smo šanse da dođemo do novog gola. Željezničar je takva ekipa koja ima opcije sa klupe i znao sam da će se oni podići ulaskom drugih igrača.Igramo časno i pošteno do kraja. Naša ekipa ima materijala i tek će u narednoj godini moj tim pokazati ono zbog čega smo mi ovdje zajedno. Stalno igramo protiv prvaka, Zrinjski, Sarajevo,  Željezničar, a imamo mladu ekipu koja je u razvoju, rekao je Jagodić i dodao da je ovo je dobar rezultat i dapublika je imala šta da vidi.

Slavko Petrović, trener Željezničara nakon utakmice je kazao da je bod osvojen u Tuzli sasvim zaslužen.

-Kada se sve sabere zaslužili smo ovaj bod i pokazali smo više nego Sloboda. Ipak, današnja utakmica pokazala je mnogo toga. Valjda će nekim igračima do glave doći neke stvari, a to je da se borimo za titulu. Pravili smo katastrofalne greške i na sutrašnjem sastanku ćemo morati da radimo na njihovom otklanjanju”, kazao je Petrović.

FK Sloboda Tuzla: Erić, Škahić, Efendić, Ordagić, Subić, Lazevski, Mehmedagić, Smajić, Hairilahović, Zec, Kalezić.
FK Željezničar Sarajevo: Kjosevski, Crnov, Blagojević, Hasanović, Bogičević, Stojanović, Kerla, Zeba, Musa, Lendrić, Stevanović.