FK Sloboda 0 FK Sarajevo 2

Fudbaleri Slobode u 2. kolu Lige za prvaka BiH nisu uspjeli ponoviti odličnu igru i rezultat iz 22. kola kada su u Tuzli razbili Sarajevo te su danas na Stadionu Tušanj poraženi rezultatom 0:2, golovima Anela Hebibovića i Elvisa Sarića.

Prvi dio susreta u Tuzli između Slobode i Sarajeva nije ponudio mnogo prilika te je vrijedno pomenuti samo udarac Ahmetovića iz 32. minute, koji je završio iznad gola Slobode te priliku Kovačevića čiji pokušaj glavom nije pogodio okvir gola Hadžića, stoga se na pauzu otišlo netaknutih mreža.

Početkom drugog poluvremena prvi su zaprijetili gosti udarcem Duljevića u 46. minuti, a devet minuta kasnije nakon nepažnje u odbrani domaćih, prema golu Slobode šutira Duljević čiji udarac Hadžić odbija do Hebibovića koji se dobro snalazi i dovodi FK Sarajevo u vodstvo na Tušnju.

U nastavku utakmice, fudbaleri  Sarajeva braneći svoju mrežu  prepustili su inicijativu Slobodi koja je najbolju šansu za gol  imala u 93. minuti, ali nakon gužve ispred gola Pavlovića rezultat je ostao 0-1. U samom finišu utakmice, zbog prekršaja isključen je Mehmedagić, a Sarić iz slobodnog udarca u 95. minuti postavlja konačan rezultat utakmice u Tuzli.

-Težak poraz, a opet smo primili gol u sudijskom vremenu. Ja sam na poluvremenu rekao da će jedan gol odlučiti ovu utakmicu i to bi bilo realno za današnju utakmicu. Mi danas nismo bili na onom nivou koji sam ja očekivao. Nijedan segment igre nije bio onakav kako smo se dogovorili, a možda je to zbog toga što je Sarajevo bilo dinamično, jako, pokretno i što su imali jednu sigurnost iza svojih leđa, rekao je Vlado Jagodić nakon utakmice i dodao:

-Mislim da je drugi poraz u nizu u Ligi za prvaka BiH realan ako uzmemo u obzir  sve ovo što smo vidjeli. Radnik je uzeo bod u Krupi, a Krupa, Radnik i mi činimo te tri ekipe koje su u drugom rezervnom položaju u Ligi za prvaka u odnosu na ostale tri ekipe. Mi ćemo večeras morati zaboraviti ovaj poraz, a ja svakako čestitam Sarajevu jer oni su danas iskoristili sve naše slabosti i zasluženo pobijedili.

Nakon utakmice, šef stručnog štaba FK Sarajevo Mehmed Janjoš bio je vidno raspoložen i zadovoljan rezultatom utakmice.

“Danas smo odigrali dobru utakmicu, bili smo puno kvalitetniji ovog puta. Izvukli smo pouke, postavili se drugačije, isplatilo se i čestitam momcima na zasluženoj pobjedi. Planirali smo da izađemo u Evropu, i danas smo napravili sjajan korak i možemo razmišljati o trofejima”, rekao je trener Sarajeva, Janjoš.”

FK Sloboda Tuzla takmičenje u Ligi za prvaka BiH nastavlja već u subotu kada će u okviru 25. kola BH Telecom Premijer lige u Bijeljini igrati protiv ekipe FK Radnik.

U današnjoj utakmici za Slobodu su nastupili: Hadžić, Škahić, Todorović, Ziljkić, Ordagić, Subić, Lazevski, Mehmedagić, Hairlahović, Zec, Kalezić, a za FK Sarajevo:  Pavlović, Hodžić, Rustemović, Kovačević, Duljević, Sarić, Hebibović, Mihojević, Al. Bekić, Ahmetović, Ivetić.

BH Telecom Premijer liga (2. kolo Lige za prvaka BiH) | 5. april 2017. | Stadion Tušanj, Posjeta: 3.000| Golovi: Hebibović 54. min, Sarić 95. min