FK Sloboda Tuzla- FK Sarajevo (18.03.2017)

Sloboda potopila Sarajevo na Tušnju

Derbi 22. kola BH Telecom Premijer lige BiH odigrano je u Tuzli na Stadionu Tušanj između FK Sloboda Tuzla i FK Sarajevo, a duel starih rivala završen je sa tri gola u mreži gostiju iz Sarajeva.

Iako je u proteklom kolu poražena u Bijeljni  Sloboda je osigurala plasman  u Ligu za prvaka što je stvorilo po Tzitivnu atmosferu i rasterećenu igru protiv Sarajeva čiji igrači su držali rekordan niz bez poraza. Međutim, ponovo se pokazalo da je Tušanj neosvojiv za FK Sarajevo koje od 2014. godine nije slavilo u Tuzli, a u subotu su ispraćeni sa tri gola u mreži.

Sloboda je od samog početka utakmice nizala prilike, a krajem prvog dijela, tačnije u 42. minuti dosuđen je penal za Slobodu zbog igranja rukom gostujećeg igrača, a sigurnim i preciznim udarcem Asim Zec  dovodi Slobodu u vodstvo.

Početkom drugog dijela Sloboda je povisila prednnost, a strijelac je Ismar Tandir koji se sjajno snašao nakonodbijene lopte Pavlovića.  Rezultat se nije mijenjao do 67. minute kada Zilkić matira Pavlovića za nedostižnih 3:0 i pravi potop FK Sarajeva u Tuzli čime je prekinut njih dugi niz bez poraza.

Sarajevo je preko Ahmetovića u nekoliko navrata prijetilo domaćinu u posljednjih 20 minuta utakmice, ali momci Vlade Jagodića sačuvali su mrežu i upisali veliku pobjedu.

“Prije svega čestitam svojim igračima. Vidjelo se i na utakmici u Bijeljini da dolazimo na svoje i da ovi mladi igrači pokazuju šta znaju. Ova pobjeda nije mala, ona je došla protiv Sarajeva koje je bilo u strašnoj seriji. Pobijediti Sarajevo sa 3:0 je velika stvar, a moji fudbaleri zaslužuju sve pohvale. Neću nikada zaboraviti navijače i ovom prilikom čestitam i njima”, rekao je medijima šef stručnog staba FK Sloboda Vlado Jagodić.

Inače, bordo klub iz Sarajeva na Tušnju je upisao prvi poraz nakon velike serije od osam uzastopnih ligaških pobjeda, a Mehmed Janjoš istakao je da je njegova ekipa danas igrala neprepoznatljivo i da je Sloboda pobijedila sasvim zasluženo.

“Zaslužena pobjeda Slobode. Dva tima, jedan igra i trči, drugi stoji… Ekipa Sarajeva za neprepoznati, ali to je fudbal, to se dešava. Sreća naša pa je sada pauza i imamo 15 dana da sve izanaliziramo. Ako želimo Evropu i da se vratimo tamo gdje nam je mjesto moramo kud i kamo bolje”, rekao je Janjoš.